Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki gyepin dolgozik hogy...

Aki gyepin dolgozik hogy bírja érzelmileg?

Figyelt kérdés
Nyilván azért dolgozik ott, mert szereti a kutyákat és mindent megtenne értük. Hogy tudja magát túltenni, hogy nap mint nap a kezei között altatnak el kutyákat?

2012. máj. 22. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a Rexnél vagyok önkéntes, kutyát szoktam sétáltatni. Kihozok 1-2 kutyát, és sétálok velük néhány órát, leülünk a Duna parton, eszünk egy hekket, viszek nekik sült husit, stb.

Amikor visszaviszem őket a menhelyre, már nem nézek hátra, mert nem bírnám ki sírás nélkül...

2012. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért egy Rex nem egyenlő az illatos úttal mondjuk.
2012. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom. És azt is tudom, hogy az Illatoson sem altatnak nap mint nap kutyákat, főleg nem egészséges kutyákat. Ők is arra törekszenek, hogy a kutyák begazdisodjanak, nagyon sokat menhelyek, szervezetek hoznak el, ideiglenes gazdikhoz kerülnek, és sok kutyát a saját gazdájuk hoz ki onnan.

De tény, hogy altatnak időnként. De nem gondolnám, hogy nekik nehezebb, mint nekünk a saját állatainkat elengedni. Ők azért annyira szorosan nem kötődnek hozzájuk.

2012. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyepik és a menhelyek között összehasonlíthatatlan a különbség, ami nem baj, mert teljesen más feladatot látnak el. A gyepi állami feladatot ellátó közintézmény közalkalmazottakkal. A menhely általában egy nonprofit állatvédelmi szervezet állatotthona, ahol nagyrészt önkéntesek a szabadidejükben tesznek az állatokért. Más az indíttatás, más a cél, mások az eszközök. A gyepi nem az állatok védelméből, hanem az emberek biztonságának céljából jött létre, ezért nem az állatvédelem a cél. Az állatok gyógyítása, kezelése sem szerepel feladataik között. A menhelyeken viszont ez a cél. Ettől még dolgozhatnak a gyepin is olyan emberek, akik szeretik az állatokat. Ez még nem jellemző, de remélem, hogy egyszer majd így lesz. Az Illatoson is, ahol pillanatnyilag nagyon rossz irányba mennek a dolgok a kutyák életének szempontjából.

Szóval én a menhelyekre vonatkoztatnám csak a kérdést. Lelkileg úgy lehet bírni, hogy az ember elássa saját lelkének a fontosságát és fájdalmát. Nem törődik a dühével, amit az ember iránt érez, hisz ő tehet az állatok nyomorúságáról. Ezeket az energiákat pedig kizárólag az ott lévő állatokra fordítja. Ez megtérül, ebből lehet lelkileg táplálkozni.

2012. máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, így már talán más egy kicsit a helyzet, hogy gyepin közalkalmazottak dolgoznak, akik nem feltétlenül kutyabolondok.

Menhelyen én is voltam régen kutyát sétáltatni, ott én is a pozitív dologra összpontosítottam.

Nem rég voltam egy állatotthonban is - hétfőn is megyünk majd újra :) -, ott pedig egyenesen kutyaparadicsom van a befogadott kutyusoknak, egy cseppnyi rossz érzés sem volt bennem, amikor eljöttem, ők ott családtagok, egy család udvarában élnek.

2012. máj. 22. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!