Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pörgős kis szobakutya?

Pörgős kis szobakutya?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kiskutyát, panelba. Kicsi alatt nem csak a legkisebbeket értem, de kb max térdig érő fajtát. Első kutyám lenne, de mozgékonyabb kutyust szeretnék, akivel sokat lehet játszani, labda, frizbi. Van egy barátnőm, aki nagyon profi szinten frizbizik a borderével, velük járnánk sétálni, játszani. Nagyon tetszik nekem ez a sport, kutya nélkül is sokszor tartok velük.

Ugyanakkor más állatok is vannak a családban és nem szeretném, ha zsákmánynak nézné őket. Létezik olyan kiskutya, amelyikkel tudnék apport jellegű játékot játszani, de nem akarná bántani a kicsiket?

Nem szeretnék nagyon hosszú szőrű kutyust, rövid, vagy közepes legyen neki (utóbbi tetszik a legjobban). A heti fésülés az rendben van, de naponta nem szeretném. Az sem baj, ha rendszeres kozmetikust igényel. Nem bánnám, ha olyan típusú szőre lenne, ami alapvetően nem hullik annyira.


2012. máj. 22. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem kapásból a Jack Russel terrier ugrott be, a házunkban van egy ilyen kutyus, nagyon pörgős, imád apportozni, alig várja, hogy eldobja a gazdi a labdát.

Azt nem tudom mennyire jön ki más állatokkal.

2012. máj. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egy pofás keverék menhelyről, esetleg egy boxer szuka, ami eszembe jutott.
2012. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Westie?
2012. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha kölyökként kerül hozzád, akkor simán összeszoktatható bármelyik fajta kutya.


Én viszont, ha nincs konkrét elképzelésed, akkor menhelyről hoznék el egy kölyköt. De vannak olyan "idősebb" kutyák is, amelyek össze vannak már szoktatva más állatokkal.


allatok.info -t ajánlom figyelmedbe egyébként. :)


Fajtatiszta kutya most így nem nagyon jut eszembe, ami a leírásodnak megfelel.

2012. máj. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem is a jack russel jutott eszembe elsőnek.
2012. máj. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Westiet ne, nem szeretnek apportozni. Kb.2percig érdekli a labda vagy frizbi. Az igaz, hogy mozgékonyak, de csak azt fogja csinálni, amihez épp kedve van,pl.ásni,ugatni:D

én is a Jack Russel-t ajánlom, vagy menhelyes kutyust, azok mindig a kedvedben fognak járni, mert hálásak!

2012. máj. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
igen a jack russel....talán még foxi
2012. máj. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Elsősorban a mókusunkat féltem, nem akarom, hogy terrorban éljen. Úgysem lenne bent a kutya, mikor ő kint van, de nem akarom, hogy ott üljön a ketrece előtt, vagy terrorizálja, mikor a mókus a ketrecen mászkál. Csak hagyja figyelmen kívül és akkor már örülni fogok.

Ez a legfontosabb kritérium. Megnézem az allatok.info, csak gondolom ők nem tudják arra vizsgálni a kutyákat, hogy kisállatokkal, hogy viselkednek, így nincs is ilyen szűrési lehetőség.

2012. máj. 22. 10:12
 9/14 anonim ***** válasza:
Jack Russel vadász kutya bár ha kiskorától ott van veletek nem hiszem, hogy annyira érdekelné a mókusod. Én is őt tudnám neked ajánlani.
2012. máj. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Macskára vizsgálják a kutyát, szóval ha azzal rendben van, akkor szerintem bármivel összefér. De szerintem ha fektetsz bele energiát, akkor nem lesz olyan nehéz.

Csak meg kell tanulnod letiltani arról, hogy ott birizgálja a ketrecnél.

2012. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!