Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan rotit hány éves korban...

Kan rotit hány éves korban lehet először pároztatni vinni?

Figyelt kérdés
Most 1éves múlt 2hónappal,várjak vele tavaszig vagy idén ősszel már lehet?

2012. máj. 22. 15:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Minimum 2 éves kortól és rögtön azután, hogy a szűrések eredményei kedvezőek lettek, van néhány jó munkavizsgája, jó pár kiállítási eredménye, tenyészszemléje és a tenyésztőtök is beleegyezett. És természetesen neked is meg van a megfelelő tudásod a fedeztetéshez, vemhességhez, elléshez.

Ne szaporíts!

2012. máj. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan akkor, ahogy az első leírta, és nem kell elhinni, hogy mindegyik kiskutyának lesz gazdája! 95%-a az embereknek kamuzik és visszalép mikor el lehetne vinni haza a kutyát!!!Ne szaporíts!
2012. máj. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
18%

Ha megvannak a tenyésztéshez szükséges papírok gondolom őket 18 hónapos kortól lehet fedeztetni!

De nézd meg MEOE honlapját. A kistestűeket lehet 4 hónapos kortól de a Rotit nem tudom biztosan

2012. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Akkor jövő év tavaszra már meglesz a 2éve.Köszi,akkor várok addig!Suliba megyünk már nagyon sokat tud ,majd megyünk vizsgára is.Mindenki dicsérik hogy szép és okos ,sokan kérdezték ,hogy a szukájukkal össze lehetne e rakni az enyémet,de még akkor várok vele.
2012. máj. 22. 15:13
 5/34 anonim ***** válasza:
47%
előző vagyok :14 hónaposat szerettem volna írni...
2012. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Van papírja a kutyának.Szülei elvileg szűrtek voltak dp-re,neki nincs ilyen baja.
2012. máj. 22. 15:15
 7/34 anonim ***** válasza:
87%

itt nem az engedelmességi vizsga fontos kérdező meg nem is a kutyaiskola! Nem hogy a kutyának kellenek szűrések idegrendszerre és egézségügyileg is!!

Az hogy te most mint magánszemély elviszed fedezésre a kutyád attól még szaporító maradsz és ez nagyon veszélyes!

Az meg hogy vannak ilyen begyöpösödött emberek hogy jaj de szép a kutyád,megdugná az én szukám? ezekkel ne törődj röhögd ki,pillanatnyi? elmezavaruk van csak..Engem is betámadt sok ilyen ember de mikor visszaszóltam hogy köszönöm nem lépek be a maguk fajta szaporítók csoportjába én voltam a flegma..

De a cél szentesítí az eszközt..

2012. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
*Ha nem hogy
2012. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

A szülők szűrése nem egyenlő a saját kutya szúrési eredményével.

Amikor valaki azzal jön, tetszik a kutyád, hozzuk össze a szukámmal, az nem tenyésztés, csak jó kis dugási lehetőség a kannak. Vannak vonalak. Vannak bizonyos jellemző tulajdonságok a vérvonalakban. Amikor valaki "tenyészt", ezeket is figyelembe veszi. És még sok mindent.

2012. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%

Gratulálok kérdező, látom a válaszokból ennyi jött le neked. Attól, hogy még lesz egy alap engedelmes vizsgája a kutyádnak és néhány hozzá nem értő, ostoba ember azt mondja, hogy szép a kutyád, te még szaporító leszel. Miért akarod tönkre tenni ezt a fajtát? Ennyire utálod? Miért vagy ennyire felelőtlen a saját kutyáddal? És miért akarod tönkre tenni 6-8 kölyök életét? Keverék, tk nélküli kölykökkel van tele az összes menhely és gyepi. Ilyen kutyák százai élnek az utcán vagy megkötve. Te miért akarod ezt még 8 kölyöknek? Ha a kutyádnak van tk-e, menj el vele kiállításokra, kezdj el vele komolyan ÖV-ni, szűresd őt, menj el vele egy tenyészszemlére, szerezd meg a kellő papírokat és ha a kutyád elég jó lesz arra, hogy a fajtát nemesítse, akkor lehet arról beszélni, hogy egy hasonlóan jó szukát keress neki.


Arra egyébként nem gondoltál, hogy azzal, hogy engeded fedezni őt, teljesen fel fog borulni a falka sorrendje? Csak az alfa kiváltsága a párzás. Sajnos gyakori, hogy egyes kanok már az első fedezés után megváltoznak, dominánsabbak lesznek és ezzel együtt van, hogy agresszívabbak is a gazda felé, hisz már a sorrend megváltozott.

2012. máj. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!