Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállítás. Hogy is van ez?...

Kiállítás. Hogy is van ez? Valaki el tudná magyarázni?

Figyelt kérdés
Mi a különbség CAC és CACIB között? HCH és Int. Ch stb címek, hogy lehet ezeket elérni? Mi a menete egy kiállításnak?

2012. máj. 22. 19:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a Kiállítási Szabályzatot:

[link]

2012. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt már elolvastam, de mivel nem vagyok bennfentes, olyan volt, mintha kínaiul olvasgatnék :/
2012. máj. 22. 20:44
 3/16 A kérdező kommentje:
Szeretnék hozzáértőktől kérdezni. Mint például addig oké, ha veszem a kutyusom, akkor jelezzem a tenyésztőnek, hogy kiállítási minőségűt szeretnék, de hogyan utána? Ugye 3 hónapos kortól már lehet menni, de megéri? Igazi címet, vagy csak minősítést kap a kutyus? Jelent-e ez valamit a nagyvilágban? Külföldi versenyek? Természetesen, ha már versenyzek a kutyussal, szeretnék minél több, magasabb címet elérni vele. De hogy? Mi a módja?
2012. máj. 22. 20:49
 4/16 A kérdező kommentje:
Mi van akkor, ha átvernek, és nem jó szögellésű, fogú, vagy akármilyen problémával rendelkező kutyust adnak el nekem?
2012. máj. 22. 20:50
 5/16 anonim ***** válasza:
Egy jó tenyésztő sohasem tenne ilyet, nem érdeke.
2012. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

CAC nemzeti

CACIB nemzetközi verseny

A kiállítási szabályzatban benne van, hogyan lehet elérni egy-egy titulust.


Kérj olyan szerződést ami tenyész/kiállítási kutyákra vonatkozik... nem minden kutya lesz világgyőztes és a tenyésztő is csak a kizáró hibákra tud garanciát adni.

nekem is van foghiányos szukám akit vettem de mivel a fajtában nem kizáró hiba max nem szerencsés így garancia nemvolt rá, sajna ilyen is van. Olyan szukám is van akinek nincs semmi kizáró hibája de egy nagyon átlagos kutya, nem kiállításra való viszont nagyon szépen örökít így ő össz 3 alkalommal volt kiállítva viszont két európa győztes kölyke is született már :)

2012. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm. És mikor érdemes elkezdeni a versenyzést a kutyussal? Már kiskorában, vagy ha már több mint fél éves? Amikor kiválasztom a kiskutyát az alomból, mi az, amire nagyon figyeljek oda, és már látható olyan kis korban, a kiállítási tervemre tekintettel? Pl színt már lehet látni, nem e hibás. Mit még? Az orrtükör hány hetes korig pigmentálódik? Mikortól esélytelen?
2012. máj. 22. 21:31
 8/16 anonim ***** válasza:

az orrtükör fajtától függően elég tágan pigmentálódik, vannak fajták ahol még egy évesen is bőven pigmentálódhat.

Figyi hagyd, hogy a tenyésztő válasszon ó jobban tudja melyik kölyökből mi várható, szín vagy harapás hibásat úgyse fog neked kiállításra eladni de a felépítést egy kölyökből csak az tudja megmondani aki sok kölyköt látott felnőni és akkor se mindig sikerül...


Ezt te döntöd el.. én nem szoktam fiatal osztály előtt kiállítani de van aki szeret.

2012. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Következő kérdésem /igaz, nem versenyhez tartozik/ az, hogy merjek-e olyan tenyésztőtől kölyköt venni, akinek csak egyetlen kutyája van? Vagy inkább egy olyanból, ahol több szuka is van? Vagy az mindegy? A drágább kutyus valószínű jobb is?
2012. máj. 22. 23:45
 10/16 anonim ***** válasza:

attól függ milyen a szuka és milyen kannal rakják össze. Első almos tenyésztőnek is lehetnek nagyon jó kutyái.

Ami a drágább nem biztos, hogy jobb de általában akiknek jó kutyái vannak drágábban is adja őket hisz úgy is megveszik de azért vannak fajtánként egy átlagos árak.

2012. máj. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!