Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tegyem elviselhetőbbé...

Hogyan tegyem elviselhetőbbé a kutyámnak a bezártságot?

Figyelt kérdés

8 hónapos kutyusunk most tüzel először. Udvaron van tartva. A kennelje készül, még 1-2 nap és "lakható lesz". Addig viszont éjszakára és amikor nem vagyunk itthon (gyesen vagyok, max. a boltig megyünk meg játszira) be van zárva a garázsba (csak 2 napja, amióta tüzel). Természetesen enni-inni van bent neki. Már ma este nem akart bemenni, úgy kellett becsalnom a garázsba. Eddig csak akkor volt bezárva, ha kocsival elszaladtunk valahova és nyitva hagytuk addig a nagy kaput. Annyira sajnálom, hogy be kell zárni. Hogy szoktassam hozzá? Játékot is tettem be neki.

Ivartalanítani csak 2 éves kora után fogjuk, kicsiket nem akarunk.

Hogy értessem meg vele, hogy ez egy szükséges rossz? Tudom, hogy régebben is be kellett volna zárni, hogy kicsit szokja, de erről már lekéstünk. Most biztos azt hiszi rosszat csinál.

Az udvaron ugyanúgy labdáztunk ma is, mint eddig.

A férjem viszi sétálni, de ő ma nincs itthon, én meg a gyerekkel+tüzelő szukával ki nem megyek.


2012. máj. 22. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
:S Hát csak gratulálni tudok...
2012. máj. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lakle ***** válasza:
Szerintem ezt nem kell ennyire a szívedre venni, pár napot kibír, ha amúgy labdáztatok vele és kimehetett a kertbe. Esetleg Kongot adhatsz neki. Viszont a műtéttel felesleges megvárni a 2 éves kort, ha nem akartok kölyköket.
2012. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne, ha bent is tanítanád és játszanál vele. Ki fogja bírni ezt a pár napot, ne aggódj! :)
2012. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lemozgatjátok mielőtt bezárjátok? Attól még hogy tüzel, sétálni nyugodtan lehet vinni.
2012. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jaja, bocsi, most látom az utolsó sort. Akkor mi lenne, ha csak apportíroznál, parancsokat csináltatnál vele? Mégegyszer bocsi, figyelmetlen voltam...
2012. máj. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért csak 2 éves kora után lesz ivartalanítva? Ha az állatorvos mondta ezt, hogy addig kell várni, akkor ne hallgassatok rá, keressetek másik orvost. Sokkal könnyebb lesz az életetek (és a kutyáé is) ha minél hamarabb ivartalanítjátok.
2012. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az ivartalanítás témába nem szeretnék belemenni, nem az állatorvos mondta, még nem is beszéltem vele erről. Utána olvastam, hogy mikor kellene, én erre jutottam magammal, kérlek ezt fogadjátok el.
2012. máj. 22. 21:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó ne beszéljünk róla, csak még ennyit olvass el:

[link]

2012. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szoktasd a bezártsághoz napközben, jöjjön rá, hogy ez nem a világ vége. Érd el, hogy nyugodt legyen odabent egyedül. Ne köszöngess el tőle, és ne ugorj a nyakába érkezéskor, legfőképp pedig ne érezd magad rosszul azért, mert bezárod. Ez nem kéne, hogy rossz dolog legyen neki, de ha azzá teszed, biztosan nem juttok túl rajta. A kutyák ráadásul nem értik a szükséges rossz fogalmát. Valami vagy rossz, és küzdenek ellene, vagy jó, és elfogadják nyugodtan. Neked utóbbit kell elérned, de ahhoz rajtad is azt kell éreznie a kutyának, hogy ez az egész amúgy normális dolog.

Kajára semmi szükség, amikor egyedül marad, csak ártasz vele; rágcsálnivaló csontot vagy ilyesmit kaphat unalom ellen, de ennyi.

2012. máj. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz az égvilágon, sőt én a helyedben ha már nem tüzel, utána is ha elmész boltba, ügyet intézni, stb. bezárnám. Ezt meg kell szokni. Nekem csak akkor vannak benti kennelben a kutyáim, ha dolgozom délelőtt. Náluk pl. szól a rádió.
2012. máj. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!