Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap óta van egy 2 hónapos...

Tegnap óta van egy 2 hónapos simaszőrű foxterrierem. Napközben egyedül kell otthon lennie (panel), de nagyon sír, ugat. Mit tehetnék, hogy valahogy elviselhetőbbé tegyem számára a magányt? Vagy ez hiszti csak?

Figyelt kérdés
Sajnos panellakásban élek, ami 2 szobás, és ugye a szobába nem lehet beengedni, még sokat kell tanulnia.
2008. szept. 10. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hisztis, hanem nagyon magányos és valószínűleg nagyon fél. Őszintén szólva teljesen meg is tudom érteni. Egy nap elszakítják az anyjától, a testvéreitől és bekerül pár négyzetméterre tök egyedül egész napra. Igazán otthon maradhattál volna vele egy pár napot, amíg megszokja az új helyet, helyzetet. Ha nem tudsz vele most otthon maradni, akkor úgy lett volna jó időzíteni a hazahozatalt, hogy szabadság vagy hosszú hétvége előttre essen. Kár, hogy még ilyen kicsi, mert még jó pár hét, mire minden oltása meglesz és le tudod vinni sétálni, pedig sokat segítene egy kora reggeli kiadós séta. Akkor az egyedüllét egy részét átaludná. Én nem tudok neked mást tanácsolni, hogy próbálj vele minnél többet foglalkozni, minnél jobban lefárasztani.
2008. szept. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lehet,hogy hülyén hangzik,de a kezedbe leviheted "sétálni".addig is lát uj dolgokat.csak ne tedd le.én szoktam azt csinálni,h beállítom a tvt 2órára,aztán kikapcsol.addig is hallanak emberi hangot.nekem két yorkim van.
2008. szept. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem lehet mindig úgy szabályozni az otthonlétet ahogy mi szeretnénk, főleg ha valaki egyedül él. De a kiskutya gyorsan tanul, és már rájöttem én is a TVre, illetve adtam neki jégkockát. Azzal pedig olyan jól eljátszott h észre se vette h eljöttem, és mikor elmentek megnézni tesóim, teljesen csendben volt. Köszönöm mégegyszer a válaszokat.
2008. szept. 11. 12:27
 4/4 anonim válasza:

Nekem is foxterrierem van és kint tartom az udvaron.Már egy éves.Mikor játszok vele vagy kint vagyok vele, aztán bemegyek a házba mindig nyuszít, sír mintha azt mondaná hogy játszunk még egy kicsit, ne menj be :(

Lehet hogy ez a természetükben van nemtudom de sok foxterrieres barátom van és nekik is vannak ien tapasztalataik.bár lehet hogy a kutyád tényleg csak féll és megvan rémülve:) majd kinövik (reméljük)

2009. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!