Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet beindítani egy...

Hogyan lehet beindítani egy kutya tenyészetet?

Figyelt kérdés

Kedves Olvasóim !

Én arra lennék kíváncsi hogy,ha van nekem 2-törzskönyves kutyám más más alomból ! ( nincsenek rokonságban egymással).

Akkor hogy tudnám tenyészteni őket.

Itt ara gondolok hogy ne csak szaporító legyek hanem hivatalosan is tenyésztő ! :)

Miknek kell megfelelni , illetve milyen papírok kellenek hozzá ? ( És hol lehet elintézni ezeket ) .

És mennyibe kerülnek a kiállítások ?

Meg úgy kb-mennyi ft-ból lehetne ezt össze rakni !

Köszönöm a Válaszokat előre is !!!


2012. máj. 24. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Google a barátod.


Egyébként ha van 2 törzskönyves kutyád, akkor a törzskönyvön rajta van az a cég vagy minek is nevezzem, ahol nyílván van tartva mint tenyésztői kutya. Illetve ha benne vagy a renszerükben akkor nekik szúrópróba szerűen ellátogathatnak hozzád megnézni a tartási körülményeket.


Oltani kell, legyen benne chip. S legyen törzskönyve is ( de neked ez van ). Pároztatni kell a kutyát, és ha születnek kölykök akkor annál a cégnél jelentened kell, és ők állítják ki a törzskönyveket is, darabja 3-4000ft.

A kiskutyákat oltani kell, és kiállításra is viheted, ahol mindig van nevezési díj.

A lényege, hogy megismertesd magad más tenyésztőkkel, emberekkel és ők feltudják mérni az állományaidat. Meg kell felelni a fajta standartnek, ez kb: átlagos magasság, súly, szín, illetve fej forma, viselkedés.

Ha ennek megfelelő és a többi kutyától szebb akkor megnyerheted a kiállítást ahol jutalmat is adnak. Serleget, vagy szalagot illetve hogy pénz jutalom van-e ezt nem tudom pontosan.


Egyszóval nem kis pénz kell hozzá, és elkötelezettség, hogy te végig járod az utat, és becsületesen be is tartod az oltásokat stb.

2012. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jujjjujjjujj.

Nincs olyan h pároztatni kell a kutyát, és aztán kiállítják a törzskönyvet..

Először is a MEOE honlapján olvasgass. (www.kennelclub.hu)

A tenyésztéshez mindenekelőtt rengeteg TANULÁS kell.

Ha ezt félreteszem, akkor is ki kell váltanod egy általad választott kennelnevet. A két kutyádnak meg kell felelni a fajta által előírt tenyészszemlén (nálunk képességvizsgán is- ezt például két éves kor előtt kell megcsinálni!).

Alombejelentőt kell venned, valamint fedeztetési jegyet (bár nem tudom ezt akkor is kell-e ha tiéd a kan is) és a kölykök születése után le kell adnod a törzskönyv kérelmeket. Én már jó rég hoztam le almot, de már akkor sem 3-4000 ft volt egy törzskönyv.


A kiállítások drágák. Hát még a rájuk való felkészülés. Egy nemzetközi kiállítás egy kutyára ha MEOE tag vagy (annak kellene lenned) 6000 ft. Ezért fogsz kapni egy darab bírálatot a kutyádról.

Ha lelkiismeretesen csinálod, nyerni nem nagyon lehet rajta, ha a kölykök gazdihoz adása után 0-ra jössz ki és nem mínuszba, már jól jártál.

Nem illik két almot lehozni, csak azért mert van két egyfajtájú kutyád. A szukához mindig olyan kant választunk , aki küllemben és természetben is illik hozzá.

Plusz a szülőket számos egészségügyi gondra szűretni kell, ez sem kevés költség.

Ha csak a kennelnév kiállítást, meoe tagságit, egy pár kiállítást, tenyészszemlét, egészségügyi szűréseket nézem két kutyára, egy ilyen induló csomag akkor is egy 100-asba lesz neked szerintem.

2012. máj. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És ebbe még magát az almot és költségeit nem számoltuk.


Ja és nem KÉT almot akartam írni. Almot..

2012. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Közel se biztos, hogy a meglévő két kutyád tenyésztésre alkalmas, de ha mégis, akkor sem biztos, hogy illenek egymáshoz. Mire elmész elegendő számú kiállításra, megcsináltatod a szűréseket, tenyészszemlét, addig eltelik 1-2 év és az első alom lehozásáig a két kutya esetében alsó hangon számolhatsz minimum 1-1,5 millió Ft költséggel.
2012. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Most adtam el a házam 20 millióért .

És Leakarok költözni vidékre mert van ott egy nagy házam hatalmas telekel .

És Tenyésztő szeretnék lenni .

Szóval beinditási költségek miatt nem kell aggódni .

Becsületesen kifizetek majd mindent .

És nem fogom a kutyáimra sajnálni a Pénzt !

Szép kenneleket akarok csináltatni .

Kutya akadály pályát.

És mindent úgy akarok kialakítani hogy a kutyáknak legyen jó !

De szerintem tuti hogy egy 100-ból nem jövök ki .

Minimum 1-2 millió ftból .

De úgy vagyok vele egy idő után megtérül az ára .

Mert vinni fogom őket mindenhova , hogy többen bele szeressenek a Cane Corsoba !

Mert nekem ilyen kutyáim vannak 2-gyönyörű lak fekete Caném :)

És Imádom őket .

Velük szeretnék foglalkozni a jövőben .

Ami meg az oltásokat illeti sose maradt még el egy se !

Ezekre nagyon oda figyelek !

2012. máj. 24. 13:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor szuper! Kezdj el velük kiállításozni, megismerhetsz más tenyésztőket, tapasztalatot szerezhetsz és egy idő után már majd el tudod dönteni, hogy milyen koncepció szerint szeretnél tenyészteni. Ha a jelenlegi kutyáid ennek megfelelnek, akkor mázli, amúgy meg tudsz venni új kutyákat is tenyésztési célra, immár tudatosan választva. Így, hogy a pénz nem akadály... A megtérülésre azért ne nagyon számíts, az is nagy eredmény, ha pár év múlva már nullára kijössz.
2012. máj. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!