Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be időnként? A...

Miért pisil be időnként? A határait feszegeti vagy ez más lehet?

Figyelt kérdés
7 hónapos havanese kutya, aki már hónapok óta teljesen szobatiszta. Akár 12 órán keresztül is vissza tudja tartani. Mégis időnként, kb 1-2 havonta egyszer bepisil. Eddig kétszer fordult elő, amióta szobatiszta és egyik alkalommal úgy guggolt le, hogy közben a szemembe nézett. Akkor rászóltam és sokáig nem is volt baj. Most pedig volt előtte egy kis kaja, amiről letiltottam és azt gyakoroltam velem hogy ha azt mondom, hogy nem eheti meg, akkor ez akkor is vonatkozik rá, amikor nem látom. Erre fogta magát, átment a másik szobába és lepisilte a szőnyeget. Egyébként nincs vele sok gond ezt leszámítva. Talán még az, hogy néha-néha alkalmi süketet játszik, amikor hívom, de ez sem gyakori. Ez szólhat arról, hogy próbál feljebb kerülni a rangsorban vagy másról lehet szó?
2012. máj. 24. 16:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként nem ivott egyik alkalommal sem többet, mint általában, ráadásul 4 órája voltunk lent vele.:S
2012. máj. 24. 16:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem neveled túl keményen? Stresszhelyzetekben is csinálhatja.
2012. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű bosszúállás :D

Ismerősöm kutyája is csinált már olyat, hogy ha nem tetszett neki ahogy rászóltak, fogta magát és rápisilt az ágyra... :S Inkább hagyd neki hadd egye meg a kaját :D

2012. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Van amikor összerezzen és ha leszidom behúzza fülét-farkát, de azért nem hiszem, hogy annyira stresszelne. Egyébként első alkalommal játék közben csinálta, úgyhogy nem hiszem, hogy akkor éppen stresszes helyzetben lett volna.:)


A kutyák nem állnak bosszút! Biztosan nem erről van szó. Az meg pláne nem megoldás, hogy inkább odaadom nehogy bepisiljen. Így nem igazán célravezető a kutyanevelés szerintem!:) Azért köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 24. 16:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam, hogy most rögtön elbújt párom lábához az asztal alá, mert tudta, hogy nem szabad bepisilni.:) Tehát még tudja is, hogy nem szabad, ezért gondolom, hogy próbálgatja, hogy még most sem szabad-e!
2012. máj. 24. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!