Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves mopsz kannak időnként...

3 éves mopsz kannak időnként dührohamai vannak. Ételt, tárgyat kezd el őrizni, ha el akarom tőle venni, még jobban védi. Meg akar harapni. Hogyan lehet leszoktatni erről a rossz szokásáról?

Figyelt kérdés

Az elterelés jutalomfalattal nem működik, mert annyira begőzöl, hogy nem érdekli. Ott szoktuk hagyni, ha így akar magának több figyelmet kiharcolni, és idővel abbahagyja az agresszív viselkedést.Akkor van baj, ha olyan tárgy van nála, amit sürgősen el kell tőle venni.

Végső esetben a tarkójánál megfogjuk felemeljük, és így tudjuk vissza szerezni, amit elvett. Tegnap is idáig fajultak a dolgok, de amikor letettem visszatámadt. Meg akart harapni. Nem akarom, megrázni és eldobni, mint a nagykutyáimnál tettem kölyök korukban, ha próbálkoztak falkavezérként viselkedni. Arra gondoltunk, hogy rangsor problémája lehet. Nem tudja, hogy hol a helye a falkában.

Nagyon rossz nevelést kapott az előző helyen. A majomszeretet, a bosszantós játékok, végül a verés volt a palettán, mikor már nem bírtak vele, mert begorombult.

Hormonproblémára is gondoltunk, úgyhogy, ha nem változik a viselkedése kivizsgáltatjuk. de addig is van valakinek ötlete?



2012. ápr. 13. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdésedben benne van a válasz: "próbálkozik falkavezérként viselkedni. Arra gondoltunk, hogy rangsor problémája lehet. Nem tudja, hogy hol a helye a falkában."

Elképzelhető, hogy az ivartalanítás enyhítene valamicskét a problémán, de teljesen meg nem fogja szüntetni, ebben biztos vagyok. Én nem gondolnék hormonproblémára, max. időnként rájöhet a "kangörcs", de amit leírtál az már több ennél.

Egy 3 éves kutyát még simán meg lehet, sőt ebben az esetben meg is kell nevelni, jobb később, mint soha. :)

[link]

2012. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fejetekre nőtt. Kölyök korától kezdve kellett volna megnevelni. De még nem késő, bár így lassabb lesz.
2012. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A kutyaiskolát már én is javasoltam a gazdájának. Csak 1 hónapja van nálam. Nem az enyém a kutya, csak átmenetileg került ide (remélem, a kutyus érdekében!)Nekem rajta kívül van 2 kutyám. Velük semmi probléma, pedig roti-német juhász a nagyobbik.Fiatal korában jártam vele kutyaiskolába. Sokat használt neki.
2012. ápr. 13. 20:26
 4/4 A kérdező kommentje:

Az első hozzászólónak külön köszönöm! Nagyon hasznos anyagot tett közzé.A kirekesztéses módszert csak fél napig alkalmaztam, mert nincs összhangban a többi családtaggal a nevelés. Levegőnek néztem, és úgy vettem észre, hogy fogta az adást, mert egy érzékeny, intelligens kutya. A labrador keverék kutyámnál csak egyszer kellett ezt a módszert alkalmazni, mikor elszökött séta közben. Soha többet azóta nem csinálja. Elég volt a fél nap, hogy megértse, hogy ezt nem teheti többet.

Sajnos a mopsz eléggé el van kényeztetve: engedik hogy az ágyban aludjon a gazdáival, és etetgetik az asztalnál. Részemről a hiba ott volt, hogy azt gondoltam: önként beáll a sorba, mert láthatta, hogy a domináns kutya is nekem van alárendelve. A másik, hogy a sajnálat és a szeretet túlságosan felülkerekedett mindenen. Össze van zavarodva szegény állat, mert 3 év után el kellett hagynia az otthonát,lehet, hogy örökre.

Remélem, ha kutyaként bánunk vele,nem mint egy elkényeztetett ölebbel, akkor helyére kerülnek a dolgok!

2012. ápr. 13. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!