Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám nem jól neveltem,...

A kiskutyám nem jól neveltem, hogyan hozzam rendbe? Amikor elhoztam a kutyám 2 hónapos volt kb. talált kutya, úgyhogy csak saccolni lehet.

Figyelt kérdés
Az első 3 hónapban sokat dolgoztam, a párom is, (Reggel 7től kb este 9ig nem voltunk otthon) így nem tudtam szobatisztaságra nevelni, meg nem is akartam bántani, mert szegény több, mint 12 órát nem bír ki egyedül anélkül hogy ne pisiljen be. Azóta viszont itthon vagyok vele, és nem akar még mindig leszokni róla, ha 5ször viszem ki, akkor is bepisil a köztes időkben. Hogyan szoktassam le róla?

2012. máj. 24. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
No erre én is kíváncsi lennék, mert a palotapincsim, akár mennyit is van kint az udvaron, éjszaka néha bekakil a szőnyegre, de már tudom, hogy hová, és minden reggel keresem a kakiját.
2012. máj. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem annyit már sikerült elérnem, hogy kimegy a konyhakőre és oda csinálja a dolgát, szőnyegre sosem piszkít, max, ha a fenekét törli le, de az is ritka(Ezzel kapcsolatban is tanács kéne, hogyan lehet leszoktatni a fenéktörlésről).
2012. máj. 24. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:
A fenekéről érdemes lenyiratni a szőrt, mert lehet, hogy beleragad a kaki. Mikor kapott féreghajtót utoljára?
2012. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem férges. 1 hónapja kapott féreghajtót, a fogtisztító csomó szálait eszi meg ahogy játszik-tépkedi.. Azért ragad össze a kakija, ezt tudom, csak, hogy erről nem tudom-e valahogy leszoktatni, hogy mondjuk ne a padlószőnyegen törölje le, hanem a lábtörlőn mondjuk?
2012. máj. 24. 18:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Szobakennelt tudnék javasolni, drága, de ebben szerintem sokat segíthet. Maga alá egy kutya sem szeret piszkítani, szóval ha egy darabig mindig a kennelben van, amikor nem tudsz rá figyelni, és onnan rögtön pórázon rongyoltok le a szabadba, akkor valószínűleg rá fog szokni, hogy csak lent van pisi-kaki.

Ha meg tudsz rá figyelni, és látod, hogy pisilni készül, nagyon határozottan szólj rá, hogy fejezze be, és vidd le azonnal.

2012. máj. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szobakennel? Nem túl drasztikus ez?? Még láncon sem volt sosem kutyám(ha kinti volt) nem, hogy kennelben... Az utóbbi lehetőséget csinálgatom most, inkább kevesebb, mint több sikerrel, bár a reggeli elsővel már jól állunk, rögtön kiül a pórázához, és "nyaggat", hogy igyekezzek már az öltözéssel, viszont megvárja, míg a társasházból kiérünk az utcára, és jó 2-3 sarok múlva engedi csak el magát.. Olyankor mindig megdicsérem, jutalomfalatot is kap, de napközbeniekkel nem állunk jól.. :S
2012. máj. 27. 12:56
 7/7 anonim ***** válasza:

A kennel nem szenvedés a kutyának, ha hozzászoktatod, sőt. Az lehet az ő biztonságos kuckója. Nézd csak meg a kiállítási kutyákat, abban ar ettentő nyüzsiben is képesek békésen szuszogni a kennelükben, mert az számukra a nyugalmat jelenti, nem a szabadságuk korlátozását.

Azt meg ne hagyd, hogy nyaggasson a kuyád. Szólj rá, hogy maradjon nyugton, amíg öltözöl.

2012. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!