Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Szóljak valakinek,...

Mit tegyek? Szóljak valakinek, vagy hagyjam őket?

Figyelt kérdés

Múltkor találkoztunk egy kóbor kutyával, aki nagyon rá akart mászni a tüzelő kutyámra. Akkor nem tudtam mit tenni és azóta nem is láttam. Ma megint láttam, le is fényképeztem, hogy fel tudjam tenni a képét netre, de utána kiderült, hogy a hajléktalanok kutyája.:/


A kutyus kissé alultáplált, de nem kórosan sovány. Úgy láttam, hogy egy hatalmas kullancs van az oldalán, amiben nem vagyok biztos, mert eléggé tartott tőlem, így nem tudtam közelebbről megnézni. Sajnáltam szegény kutyust, mert hiába a hajléktalanoké a kutyus, nem csapódott úgy hozzájuk, mint egy másik kutyájuk, inkább a környéken kóborol céltalanul.


Mit tegyek? Beszéljek a hajléktalanokkal, hogy legalább a kullancsot szedjék ki belőle, vagy esetleg állatvédőrséget értesítsem? Úgy tudom, hogy valaki időnként kijár ellenőrizni, hogy a másik kutya megfelelő ellátást kap és van fedett helye, de ez a kutya új a környéken, úgyhogy nem tudom, hogy mi a helyzet.:S Elég tanácstalan vagyok.


2012. máj. 25. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Hívd fel a hozzátok tartozó sintértelepet és jelentsd be a kutyát.

Arról nem beszélve, hogy ha így odamegy a tüzelő szukákhoz (ami normális), az veszélyes is lehet, úgyhogy miután veszélyes, kötelességük befogni.


A csöveseknek meg legyen elég egy kutya, amelyik követi őket.

2012. máj. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
A sintértelepen megölik. Menhellyel beszélj előbb.
2012. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Értesítsd az Állatvédőrséget, abból baj nem lehet! A sintér az utolsó megoldás legyen, mert tényleg elaltathatják!
2012. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!