Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szóljak róla anyáéknak vagy...

Szóljak róla anyáéknak vagy valakinek hogy tudom?

Figyelt kérdés

Nemrég megtudtam,hogy a nagyim a bankba a nevemre betett 20.000.000 forintot!Nem tudom,hogy mióta van ott,de azt sem ,hogy ennyi pénze van a nagyimnak.Jó,elég jól élünk,nem kell könyörögjek,ha szeretnék valamit,de azért na...Lehet,hogy még a szüleim sem tudnak róla,a tatám fecsegte ki ezt is véletlenül,de nem tudom,hogy most mit csináljak...

De nem értem,hogy miért tett be ennyi pénzt a bankba???

És hogy vegyem ki a pénzt bankból?

14 l


2011. febr. 27. 22:52
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
kérdezz rá a nagyidnál ő tette be ő biztos tud a kérdéseidre válaszolni...20milla?wáo...előszőr kérdezd meg hogy ez tényleg igaz -e és ha nem akar válaszolni..vagy ha válaszolt csak a további kérdéseidre nem akkor mond hogy mondja meg mert neked is van közöd ehhez...
2011. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Sétáljak oda hozzá és kérdezzek rá,hogy "Nagyi,nem tettél be véletlenül 20 milliót a bankba?" :D

Nem tudom,hogy mit lépne rá.


De akkor gondolom az engedélye nélkül nem is tudom kivenni,nem?

2011. febr. 27. 23:08
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd ki. Nincs is szükséged ennyi idősen ilyen sok pénzre (még az is lehet, hogy 18 éves korodig nem is férhetsz hozzá, bár ebben nem vagyok biztos). Nyilván a nagyszüleidnek nincs rá szükségük, és a szüleidet nem tartják rá érdemesnek. Azt szeretnék, hogy neked legyen felnőtt korodra egy szép indulótőkéd.

Nem kell róla szólnod senkinek. Ismerősöknek, barátoknak főleg nem. Ennyi pénz már bűnös gondolatokra is késztethet embereket. Vigyázz rá nagyon.

2011. febr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem is az összeset akarom kivenni,csak amennyi elég egy Vespára,mert rajongok értük,de a szüleim nem hajlandóak venni,mert szerintük nagyon veszélyes -.-'
2011. febr. 27. 23:11
 5/21 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, mire kéne neked ez a sok pénz? Vagy inkább a párnacihába tennéd bank helyett?

Hagyd bent, megőrzik ott, amíg fel nem nősz annyira, hogy esetleg hasznos dologra költsd.

Egyébként pedig elképzelhetetlen, hogy a te nevedre betegyen a bankba pénzt, mert ahhoz számlát kell nyitni és ahhoz te is kellesz, mert személyi igazolvány stb stb.

max úgy történhetett a dolog, hogy téged nevezett meg kedvezményezettnek, ami annyit tesz, ha meghal a nagyid, akkor a tied a pénz. Amennyiben nagykorú vagy, de addig a gyámügy vigyáz rá neked és csak nagyon indokolt esetben juthatsz hozzá, veheted ki a bankból.

De maga a sztori is hihetetlen a nagyid gyűjtögetett otthon ennyi pénzt, most meg nyitott egy számlát a nevedre és betette a bankba?

2011. febr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Négyszemközt kérdezd meg, nem-e csak egy hülye viccről van szó. Ha nem, akkor ne szólj róla senkinek! (ha egy mód van a szüleidnek sem, szvsz nem véletlen, hogy nem nekik adta...) Ne is vedd ki, vagy költsd el! Hidd el, ennek a pénznek (meg a kamatainak) te még rettenetesen fogysz örülni, amikor saját életet akarsz kezdeni, saját háztartással, családdal. A legtöbb embernek nem adatik meg egy anyagilag nyugodt indulás az önálló életbe, becsüld meg, hogy neked igen!
2011. febr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Hű mennyire éreztem, ez a lényeg hogyan férhetsz hozzá a pénzhez.

És mit csinálsz a Vespával vagy veszel hozzá egy garázst is és titokban mész vele, hogy a szüleid meg ne tudják? mert itt ez a lényeg, nem az, hogy ki és miből vegyen neked. Attól, hogy megtudnád venni magadnak, még nem leszel nagykorú a szüleid tehetnek a Vespádra lakatot. Egyáltalán jogosítványod van 14 évesen?

2011. febr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem akarom én az összes pénzt elkölteni,csak megszeretném mutatni a szüleimnek,hogy nincs arra szükségem,hogy ők mindig azzal zsaroljanak,hogyha nem megyek el valamilyen családi/baráti összejövetelre,akkor nem adnak pénzt új cuccokra.

Egyébként 14 éves kor után már lehet kisebb motorra jogsit szerezni,nem?

2011. febr. 27. 23:19
 9/21 anonim ***** válasza:
Igen, 14 után tehetsz kresz-vizsgát a kismotorra. De ha azonnal elkezdesz a szüleid előtt "villogni" a Vespával, akkor rögtön meg fogják kérdezni, hogy honnan volt rá pénzed. De szerintem tényleg nem férhetsz hozzá egyedül a pénzhez. Inkább beszéld meg a nagyszüleiddel ezt a motor-ötletet.
2011. febr. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

14 éves vagy, kiskorú, nincs mit megmutatnod. A szüleid a szüleid, annyira fiatal vagy még, hogyha nem a szüleiddel élnél, akkor állami intézetbe kéne menned 18 éves korodig.

Egyébként nyilván a szüleid is tudnak a dologról vagy ha nem, akkor megvétóznák a dolgot.

A pénzhez semmiképp nem juthatsz hozzá, hiszen ha neked akarták volna adni, akkor gyanítom megkaptad volna, nem egy bankba tették volna.

De hát tudják ők jól, egy felelőtlen csitri vagy még.

Persze én sem álltam másképp a szüleimhez ennyi idősen.

Ja és nem kisebb motor, hanem kismotor. Igen, de akkor a jogsira is kéne pénzt kivenned, mert az sem olcsó mulatság a szüleid azt sem finanszíroznák. És ott a Vespa, meg a cuccok. Elfolyna a pénz gyorsan. 20 milla nem olyan nagy összeg ám, bármennyire úgy tűnik.

2011. febr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!