Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek még vele?

Mit tehetek még vele?

Figyelt kérdés
Sztaffordommal nagyon jol kijovunk, csak most nagyon megváltozott, hordom ki állandóan, és mjár nagyon is megszokta, sír a kapuba hogy kiakar menni, stb....ugráltatom, futtatom, de most is kivittem bicajon, és más kutyákra figyel, szagolgat, jelolget állandóan, nemérdekli a jáék eggyáltalán, csak más kutyák meg idegen szagok, nemtudok vele úgy kimenni, hogy én rám figyeljen, ne a hulyeségekre...most bezártam, egybol vissza fordultunk, majdnem feldutott a kiskutya miatt, mert o megyen oda hozzá, és mondom, nemszabad, nemis reagáll....Azt kell csinálni amit o mond, ha beszélni tudna, hát rendesen dirigálni....Mit csináljak hogy rám figyeljen?
2012. máj. 25. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Menjetek el kutyaiskolával, egy neveletlen stafforddal nem fogsz elbírni.
2012. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Elsőnek is Tanulj meg írni !

Ez csak a javadra válhat .

Másodszor meg légy érdekesebb a kutya számára mindenkinél !

Próbáld meg a jó öreg bevált jutalomfalatot .

Sok sikert !

2012. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
probaltam azt is, inkabb nemeszik, ugyis probaltam, hogy egesz nap nemadtam neki enni, es csalogattam, gondolom éhes....hat akkor sikerul, de a kutyakkal nembirni.írni meg tudok, csak nekem alt 148at kell nyomni az öbetuhoz, es gyorsan írtam le. Hát bocsika. De koszi amúgy, valamit megpróbállo...a kutyasuli meg itt nincsen a kornyéken sehol
2012. máj. 25. 17:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz segítséget kerítened - akár kiképzőt házhoz hívni - , mert te ezt nem fogod megoldani tapasztalat és dominancia hiányában. Első kutyának nem vállaltam volna be egy staffot.
2012. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem az ö betűk hiánya a legnagyobb baj a te írásoddal.


De komolyan, bevállaltál egy staffordot, remek, csak gondolom elfelejtettél utánanézni, milyen következetes és "kemény" nevelést igényel egy ilyen kutya (bár megjegyzem, jóformán minden kutyánál ez lenne szükséges). Kutyaiskolába nem viszed, pedig ott megtanulnád, hogyan nevelhetsz belőle hűséges, kitartó, engedelmes kutyát. Így meg a fejedre nő(tt), és örülhetsz, ha csak annyi baj lesz vele, hogy kajla és engedetlen.


Nem szoktam "jujjogni", hogy "harcikutya" meg ilyenek, mert ez ostobaság. De minden kutya veszélyes lehetennyire nem hozzáértő kézben. A stafford pedig alapkarakterében és fizikai adottságait tekintve nem épp egy yorki vagy csivava.

2012. máj. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


mindig előfordulhat gázos szituáció, egy kutyák közti konfliktus vagy kisgyerekekkel való kevéssé sikeres találkozás, hogy fogod magadhoz hívni, megfékezni? Erővel nem, az tuti, mert olyan ember a földön nincs, aki egy nekibuzdult staffot fizikai erővel megfékez.

2012. máj. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindég porázon van, és csak akkor engedem el, ha mezon vagyunk, vagy nincs senki a focipályán. O amugy halgat rám, fél is tolem, mert volt már hogy muszáj volt megcsapno, de az a gond, hogy most volt mellete egy tuzelo szuka, és azota sír meg menne minden kutyához, hiába azok támadják...Nemtudom, megneveltem, mert halgat meg figyel ha már mérgesen szólok rá, de megint inkább beszoktam zárni, mint hogy megussem....Szeretem ot, és o is engemet, ha ott hagyom valahol, sír utánam mint egy kisbaba, meg rosszabb...Hozzám van nove, és nemmegy el tolem soha, figyel mindég hol vagyok, azért az egyetlen gazdája vagyok aki meg is utotte, de aztán kétszer úgy megszerette. Megpróbálom most a jutikat, ha nem vállik be, megpróbálom még játékra osztonozni, ha nem akkor hívok szakembert, az van a kornyéken.....Nagyon koszi a válaszokat....


Amúgy meg sokat olvastam róluk, és tudtam, hogy kemény menet lesz, sok kutyát felneveltem már, soha még sztafot, de belevágtam, és most már nincs visszaút. Azt mondják, adjam el.....SOHA......A legjobb barátom, huséges társam is, ha valaki megfog hátulról, rámteszi a kezét, o egybol támad, azt hiszi, bántanak, nagyon vigyázik rám és félt engemet......

2012. máj. 26. 15:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindég porázon van, és csak akkor engedem el, ha mezon vagyunk, vagy nincs senki a focipályán. O amugy halgat rám, fél is tolem, mert volt már hogy muszáj volt megcsapno, de az a gond, hogy most volt mellete egy tuzelo szuka, és azota sír meg menne minden kutyához, hiába azok támadják...Nemtudom, megneveltem, mert halgat meg figyel ha már mérgesen szólok rá, de megint inkább beszoktam zárni, mint hogy megussem....Szeretem ot, és o is engemet, ha ott hagyom valahol, sír utánam mint egy kisbaba, meg rosszabb...Hozzám van nove, és nemmegy el tolem soha, figyel mindég hol vagyok, azért az egyetlen gazdája vagyok aki meg is utotte, de aztán kétszer úgy megszerette. Megpróbálom most a jutikat, ha nem vállik be, megpróbálom még játékra osztonozni, ha nem akkor hívok szakembert, az van a kornyéken.....Nagyon koszi a válaszokat....


Amúgy meg sokat olvastam róluk, és tudtam, hogy kemény menet lesz, sok kutyát felneveltem már, soha még sztafot, de belevágtam, és most már nincs visszaút. Azt mondják, adjam el.....SOHA......A legjobb barátom, huséges társam is, ha valaki megfog hátulról, rámteszi a kezét, o egybol támad, azt hiszi, bántanak, nagyon vigyázik rám és félt engemet......



Hát ez elég súlyos...


Egyrészt megcsaptad a kutyád, fél tőled. Ez szerinted ideális kutya-gazda viszony? Közben meg sír utánad, abban sincs bizalma, hogy visszajössz hozzá, ráadásul nem lenne szabad, hogy attól, hogy hozzád érnek, támadóvá váljon, hanem kizárólag parancsra lenne szabad védelmeznie... Ráadásul annak érdekében, hogy ne üsd meg újra, be kell zárnod. Ez nem normális így. Te éppoly fegyelmezetlen vagy, mint a kutya, és ne haragudj meg a nyers őszinteségért, de szerintem így ebben a formában szörnyű egy párosítás vagytok.


Tessék szakemberhez fordulni. Sürgősen! Látnivalóan nincs a kezedben az irányítás, de a rossz beidegződések csak minden nap tovább rögződnek a fejetekben.

2012. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem attol fel hogy ne jovok vissza, hanem hogy mért nem viszem ki, mi baj van, hogy nem viszem...Nem hozzám értek hanem a válamra tette egy fiú a kezét hogy megijesszen, és akkor támadott. Valamikor úgy érzem o a falkavezér, és bezárni is azért zárom, hogy ne verjem el, ez igaz, de estére amúgy is be van zárva....ha meg nappal kint van az udvaron ide oda járkál, és csak abban elfárad, és nemakaródzik neki semmit...Ha bezárom, orommel szalad ki, és csak rám figyel, be ne zárjam újra. De koszike.
2012. máj. 27. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!