Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. - Mitől lett ilyen a...

Macs1209 kérdése:

S. O. S. - Mitől lett ilyen a kutyám orra?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Az egyik kutyámnak, Dorkának érdekes dudor jelent meg az orrán tegnap, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, gondoltam beverte és felpúposodott. Amikor már több dudor is megjelent, akkor állatorvoshoz vittem. Adtak neki 3 féle injekciót, allergia ellen, gyulladáscsökkentőt és mégvalamit, viszont az állapota egyre rosszabb.


Jelenleg így néz ki:


[link]


Ha valaki találkozott már ilyennel, és tudja a választ,

kérem segítsen.


Talán az fontos lehet, hogy állandóan nyalja az első lábait. Egyébként semmilyen más változás nincs, vagyis

ugyanolyan, mint mindig, vidám, eszik, alszik, ugat :)


A másik 3 kutyán nem láttam hasonlót.



2012. máj. 25. 16:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
29%

19:14-es! Mivel a kamilla GYÓGYNÖVÉNY, így ártani nem tud. Egyetlen hátreány,a hogy szárít.

A dokidat meg csókoltatom, szemgyulladásra tökéletes...

2012. máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Legalább google-izz rá, mielőtt csókoltatod az "állatorvosomat", hogy mennyi cikket közölt le az állatorvosi kamara a kamillateáról. Igenis árthat, főleg szemgyulladásnál. Ez kb olyan ezer éves tévhit, mint a leégett bőrre tejfölt kenni. :)))


(próbáltam most megkeresni a cikkeket, csak egy orvos válaszol lapot találtam, ott is mondta az állatorvos a kérdezőnek, hogy "Ne kínozza kamillateával...", de azt értelmetlen ide bemásolni, mert ott nincs magyarázat a kamillateáról, majd megkeresek párat, érdemes elolvasni, mert ha nem is árt eyes esetekben, nem is segít, a sok félre informált emberke meg bőszen kamilláza a kutyát, ahelyett, hogy orvoshoz menne vele... nem a kérdezőről beszélek) Nyilván belehalni nem fog, de nem kellene az egekig magasztalni a kamillateás módszert, miközben egy szemgyulladásnál például ki kellene váltani egy arra alkalmas szemcseppet, nem pedig orrba-szájba kamillázni. Nekem is volt az előző kutyámmal, hogy kamilláztam a szemét, nem lett tőle vak és a szemgyulladás is elmúlt idővel, de tök értelmetlen volt kamillázni szerintem. Tavaly a másik kutyám szeme este még gyulladt volt, szemcsepegtetővel másnap reggel már nyoma sem volt a gyulladásnak.


(Persze olyan állatorvosi rendelő honlapot is találtam, ahol meg dicsérik a kamillateát, szóval ez is olyan vita, ami már önmagában az állatorvosok között is fennáll, szóval, hogy mi vitatkozzunk rajta, az meg felesleges tulajdonképpen, mert amíg vannak még olyan állatorvosok, akik támogatják a kamillateát szemgyulladás ellen, a befedeztetést álvemhesség ellen, addig tökmindegy, hogy a maradék állatorvos mit mond, mert a tévhitek úgy is "életben maradnak".)

2012. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én meg a 30 éve természetgyógyász anyámmal és a Füvesemberrel (Bükkszentkereszt) nem akarok inkább vitatkozni. Sőt, a saját tapasztalattaimmal sem.
2012. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Még mielőtt vitatkoznánk, a kamillás "kezelés" az tüneti kezelés, és nem az okot fojtja el. Vagyis a gyulladást kezeled, és nem a gyulladás kiváltó okát. Persze megölhet bizonyos kórokozókat, másokkal szemben viszont hatástalan. A gyulladás okozta vörösödést viszont csökkenti.


Ha begyullad a fogad, 2 dolgot kell ráenni: gyulladáscsökkentőt, mert ugye nem szűnik meg magától, illetve fájdalomcsillapítót, hogy amíg nem szűnik meg, ne őrülj bele... :) Kb a kamillateánál is ez a helyzet. Van amikor csak tüneti kezelés, van amikor elpusztítja a gyulladás okozóját is.

2012. máj. 25. 22:12
 15/18 anonim ***** válasza:
Egyedül a streptococcus jutott eszembe, 'kókusz' végződéssel, de nem hinném hogy ez okozhatja. Ez egy olyan bakteriális fertőzés, ami tüdőgyulladást és kennelköhögést hozza létre.
2012. máj. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Domcsaaaa válasza:
Jól mondják a többiek kamilla tea de valamien kenőcs is segíthet ja és szúnyog,darázs vagy süni lehetett :/
2012. máj. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A coccus csak annyit jelent, h gömb alakú baktérium.
2012. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Van valami ujsag ezzel kapcsolatban?!
2014. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!