Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kutya hogy lehet...

Törzskönyves kutya hogy lehet standard alatti méretű?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen magyarázat van arra, hogy valaki vesz egy tk-s kutyát, és 10 kilóval és 6-8 cm-vel az alsó határ alatt van a mérete, mikor már kifejlődik?
2012. máj. 25. 23:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyves kutyáknak is születhet méret-, szín, harapáshibás kölyke (vagy bármi ami a standardtól eltér). Bár a 10 kilót elég soknak találom én. Vagy az is lehet, hogy a kölyöknek semmi köze a törzskönyvhöz, amit adtak hozzá.
2012. máj. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Két eset lehetséges, vagy születési rendellenesség, a legjobb helyeken is előfordul, vagy egész egyszerűen szaporított kutya. A törzskönyv csak származási igazolás, nem garancia rá, hogy a kutya úgy is fog kinézni, ahogy kéne neki. Ha a szülei törzskönyvesek, ő is fog kapni TK-t jóval azelőtt, hogy látszana, mi lesz belőle, pusztán azért, mert visszakövethető a származása. Azt, hogy mennyire felel meg a standardnak, tenyészszemlén, kiállításon nézik, nem az irodában :)
2012. máj. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Na hát ez a durva...

Egy labiról van szó, aki 48 cm és 20 kiló! És már egy éves! És 120 ezerért vette, tenyésztőtől!!!

2012. máj. 25. 23:28
 4/25 A kérdező kommentje:
Szerintem én itt bolondulnék meg, ha ennyi pénzt adnék a kutyámért és ennyivel kisebb lenne.... de ez hogy lehet?!?! Áh
2012. máj. 25. 23:29
 5/25 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképpen mutasd meg a tenyésztőnek, hogy mi lett belőle. Egyrészt kell neki is a visszajelzés, másrészt meg ha tényleg jó helyről való, akkor lehet, hogy visszaad valamennyit a vételárból, ha már nem az lett belőle, aminek kellett volna lennie.
2012. máj. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Jaj nem az enyém, csak találkoztunk velük. Mondta, hogy látta a tenyésztője, és hogy a tesói nagyobbak.
2012. máj. 25. 23:32
 7/25 anonim ***** válasza:
Hát ha tényleg rendes tenyésztő, akkor ennél azért többet is mondhatott volna :D Vagy persze lehet, hogy mondott, csak nem jutott el a gazda tudatáig, előfordul... :)
2012. máj. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Én biztos, hogy felrobbannék a dühtől... mondjuk az enyém is ugyanilyen fajta, csak fél éves lesz és már majdnem ugyan akkora. Szegényke....
2012. máj. 25. 23:34
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Több oka lehet még a genetikai rendellenességen kívül is. Nem megfelelő táplálás, kölyök kori betegség... A biológia már csak ilyen, ha mindent biztosara lehetne venni, akkor beteg kisgyerekek se születnének. Nem születnének törpék, sem óriások, minden ember azonos méretű és testalkatú lenne. Az evolúció kisérletezik az élőlényekkel és mindig alkot valami újat.
2012. máj. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

ennek nagyon sok oka lehet előfordul, hogy a kutya nagyobb vagy kisebb lesz mint a standard és nem feltétlen a tenyésztő tehet róla ha pedig nem kiállításra vették ekkor vételárat se fog visszakapni hisz a kutya életét ez nem befolyásolja.

De nem megfelelő táplálástól is simán lehet kicsi a kutya és ez nagy méretkülönbség is lehet akár.

Lehet, hogy akitől vette nem volt teljesen korrekt de én ezt hiszem legkevésbé... érdekes dolgok kijöhetnek és erről nem mindig a tenyésztő tehet

2012. máj. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!