Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kutya nevek?

Törzskönyves kutya nevek?

Figyelt kérdés
Úgy tudom külföldön a törzskönyves kutyáknak megvan szabva a születési dátumuk alapján milyen betűvel kezdődjön a nevük. Az itthon is így van?
2010. aug. 18. 12:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,itthon is így van...
2010. aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Asszem itthon nincs megszabva, csak szokás. Az első almos kiskutyák Amália, Adolf, a második alom Béla, Betti, és így tovább.


De lehet variálni, csak ez a szokás, hogy így csinálják.

2010. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Itthon nincs ilyesmi megszabva. Általában az első alom az "A" alom. De ismerek olyat akinek az első alma volt a "Z" alom, tehát visszafelé haladt.

Az almok betűi szerint adják általában a neveket pl: Arwen,Apolló, Alpha, Anzo, Aaron stb stb.

2010. aug. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Értem de nincs olyan hogy évente/havonta változik a betű?

Mert például Franciaországban a 2009-es születésű kutyákat E betűvel nevezték el, 2010ben meg F betűvel.

2010. aug. 18. 12:58
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem évente változik hanem alom szám után,és nem szokás.

Magyarországon is sok tenyésztő csinálja ezt,hogy megtudja mondani,hogy hanyadik alomjából való a kutya és ezét halad ABC sorrendbe,de persze ez nem törvény nállunk hanem magán döntés.


Évre meg alapból annyiból lenne jó adni,hogy a születését megtudja mondani,de az meg levan könyvelve szóval ezt ezért nemis értem honnan vetted.

2010. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Franciaországban így van, nem kötelező, de köztudott és mindenki csinálja.
2010. aug. 18. 13:16
 7/19 anonim ***** válasza:

Régen volt két törzskönyves kutyánk.


M-3 Star Zarina - Német juhász szuka, 1994 június 15-én született, mi Tiginek neveztük el, a Zarina nem tetszett senkinek sem =).


Kondor-Atrosz Brútusz - Dobermann kan, 1993 szeptember 29-én született, Brútusznak hívtuk.


A törzskönyvekben meg vannak ilyen nevek (német juhásznál): Eddo von Königsbruch, Hesseni Ursula, Yasso von Steppenbrunnen, stb.


Dobermannál jobbak vannak =): Szálkai Orpheus Karisz, Mecsekhegyi Bia, Tarnai Akácos Brill, de ami a legjobban tetszik az a CAC - Celeüs Queen of the Night =).


Meg Brútusz egyik dédszülője (11.-es sorszámmal a TK-ban) 8*CACIB-6*FGY-DGY-R.CACIB-CACIB R,CSSR.CH Tófürdő Alex néven szerintem sok díjat nyerhetett =). Ezt nem is tudtam a mai napig =). Kár, hogy 1997-ben el kellett altatni Brútuszt, mert vesebeteg volt kiskorától, és nem tudtak rajta már segíteni az állatorvosok, így ne szenvedjen tovább, könnyítettünk rajta.


Tigi meg 2003 decemberében eltűnt, most elszökött, vagy ellopták, nem tudjuk, mindkettőre van meggyőző érv és ellenérv is.


Az, hogy ellopták, közelebb áll a szívemhez, mert szép kutya volt, 10 évesen is még egészséges(nek tűnt), jól volt tartva, nem bántottuk sosem, szerettük őt, soha nem szökdösött ki a kapun. Hetekig kerestük, még szaporítókhoz is elmentünk a környéken, potenciális vevőt eljátszva, mintha majd kiskutya kellene jó pénzért, kértük, hogy a szukákat is had nézzük meg, de nem találtuk meg...


Állatorvos szerint pedig nem elszökött, hanem elment. Lehet hogy egészségesnek tűnt, de belül valami rákja lehetett, ő meg elment meghalni. Nem tudom, lehet így van, szerintem már biztos nem él, 16 éves lenne.


Most pedig van egy "gyagyás" =), TK nélküli, 6 éves német juhász keverék szukánk, Héra, aki 2004 április 3-án született. Szerettem Brútuszt is, meg Tigit is, de Héra az eddigi legjobb kutya, akit megismertem =).


Tudom, hogy rohadtul nem szóltam hozzá a témához, de na, csak olvastam a a kérdést, megkerestem a törzskönyveket, aztán írtam a sok hülyeséget =).

2010. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem baj, egy kis olvasni való még nem árt senkinek :)


Annyit sikerült kinyomozni hogy itthon is van valami hasonló, 2003-ban M betű volt. Most már csak arra lennék kíváncsi hogy évente változik a betű(mint Franciaországba) vagy havonta (már nem tudom hol...)

2010. aug. 18. 16:26
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én tenyésztő ismerősöm mindig egy jelzővel adja az alom neveket, például Tipical alom, meg Tropical alom, és ehhez keres főnevet. Ez így néz ki pl:


Tipical Baby ....

Tipical Diva ....

Tipical Playboy ...


Meg olyan is ismerek, aki úgy betűzze le az almokat, amivel a mama betűje kezdődik. Például ha az anyát Florida... tk neven törzskönyvezik, a kölykök neve is F betűs lesz.

2010. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%

Kedves,nem tudom,hogy te hol nyomozgatsz,de elég nagy tévedésben vagy!

A TENYÉSZTÉSI SZABÁLYZAT-ban meghatározott feltételeket teljesítő szülők azonosított utódai kennelnévvel megjelölt származási lapot kapnak.

A kutyák törzskönyvi nevüket egész életükben viselik, azon változtatni nem lehet.

A tulajdonos kívánságára egyszeri esetben a hívónév is bevezethető a törzskönyvbe.

A név adás a tenyésztő döntése,a tenyésztő egy alom leelésével szokott az ABC-ben tovább haladni,ez nem időponti sorrendben,hanem alom számra megy.

Ha a tenyészkutya elöszőr 2009-ben ellik le akkor abban az alomban a kutyák "A" betűvel kezdödő nevet kapnak,ha a 2.alom kutya 2011.-ben ellik le akkor abban az alomban a kutyák "B" betűvel kezdödő nevet kapnak.

A tenyésztő maga dönti el,hogy milyen nevet ad a következő alomnak,a saját döntése,hogy a szülő-vagy a déd szülők nevéből kapják-e az utodók a nveüket vagy sem.

A törzskönyben később egyszeri alkalommal bevezethető a kutya behívási neve is,de a kennel/tenyésztő álltal választott név megmarad.

Én személy szerint,NEm követem az ABC-vel történő név adást és a szülők nevéből kiindulva adom a nevüket és egyben azzal írom alá a törzskönyvi lapot is.

2010. aug. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!