Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kutya az én...

Törzskönyves kutya az én nevemen lesz?

Figyelt kérdés
Kökölyök kutyát veszek tk-val, és a vétel után indítják el a folyamatot. Kérdésem tehát az hogy a kutya tenyésztő tulajdonában lesz ha igen akkor el kell mennem a legközelebbi MEOE kp-ba és ott a nevemre kell íratni? Ott viszont adásvételit kell felmutatni nem kérdeztem még a tenyésztőt, hogy ad-e de ha mondom neki ír vagy nem?
2010. dec. 20. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerződés nélkül semmi képpen ne hozz el kutyát. Sehonnan!!!


Ha papír nélkül belevágsz az nagyon rizikós!

Gondolj bele. A nevén van a kutya addig amíg át nincs írva.

Simán mondhatja hogy elloptad amikor már nálad lesz, és ezt a Tk. fogja igazolni ami még a nevén van.

Átíratni csak szerződéssel tudod.


Amikor az én szukám hozzám került nekem se akart írni szerődést a tenyésztő ( sos be került hozzám az első tulajtól, és a tenyésztő nem vihette vissza mit tom én mié nem ). Mondtam neki hogy akkor vigye a kutyát ahová akarja. Ezek után megkaptam a szerződést, és a Tk-et.


Nálatok meg már chipnek is benne kell legyen a kölyökben mert ez év júniusától kötelező.

2010. dec. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2010. dec. 20. 22:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Na tehát úgy működik a dolog, hogy a TK-t alapból a tenyésztő nevére állítják ki. Ő ír neked egy tulajdonosváltozás igazolást, amivel beballagsz a legközelebbi MEOE-ba, és ott 3000 vagy 6000 forint ellenében átírják a nevedre.

[link]

2010. dec. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miért csak a vétel után inditja el a folyamatot? Az alombejelentőt illik max. 4 hetes korig beadni, és onnatól számitva 30 napon belül lesznek kész a törzskönyvek.

Egy kiskutyát eladni ugy szoktunk, hogy jön a leendő gazdi, 8-9 hetesen, elviszi babát, és a kezébe nyomjuk a tk.-t szerződést, oltási könyvet, v. utlevelet, és egy kezdő kajacsomagot. Előtte azért térj ki azokra az "apróságokra", hogy van-e tenyészszemle eredmény, és e.ü. szűrési papirok. Ezeket jogodban áll megnézni.

Nehogy aztán meglepődj, és kapj egy felülbélyegzett törzskönyvet 3 hónap múlva vagy még azt sem.

2010. dec. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utolsónak: igen erre én is gondoltam aztán megkérdeztem de mind2 szülő t.szemlés meg minden....csak szintem igazából ez egy "köntösbe" bújt szaporító vagy nem tom, mert csak azoknak ad tk aki kéri....mindegy biztos ami biztos aláíratok vele tulajdonjog lemondó nyilatkozatot...csak ahhoz meg kell tk v vmi h azonosítható legyen...amúgy a kutya tk nélkül 55 és kan de lehet csak én vagyok paranoiás....
2010. dec. 21. 11:37
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagy paranoiás. nyugodtan kérd el a papirokat, jogodban áll megnézni. Ha a szülőkén szerepel a tenyészthető minősités, akkor nyilván rendben vannak. Mellé egy HD szűrés, szem, sziv, nemtudom milyen fajta.

Ezzel te nem vagy kukacos vevő, de pénzt fogsz fizetni, tudd, hogy mit vásárolsz. Egy törzskönyv nélküli kutyusnak, effektive a tenyészértéke 0, hivatalosan nem számit fajtatisztának miért adnál ki érte 55 e ft-ot.

Egy törzsköny 5500 ft. igy azt mondom, ha egy ugymond "hobby" tenyészet, és nincsenek kimagasló kiállitási, vagy munkaeredmények, de az alapvető dolgok rendben vannak, akkor az 55-60 e ft. teljesen reális ár egy kiskutyáért. Legyen egy szerződés. Te is vihetsz, az olcsókutya.hu-n pl. nagyszerű minta található, amit letölthetsz, kiegészithetitek a tenyésztővel együtt. (mire vállal garanciát stb.) Igy azt sem mondhatja, hogy neki nincs. De ha ugy látod, hogy passzivan áll ezekhez a dolgokhoz, akkor inkább hagyd, és keress egy megbizhatóbb tenyészetet.

2010. dec. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ok! Köszönöm a felvilágosítást!
2010. dec. 22. 09:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért majd ird meg mi volt:)
2010. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ok!
2010. dec. 22. 16:49
 10/10 A kérdező kommentje:

Na ma elhoztuk Carlost :D Szerencsére minden rendben bent a tenyésztő magától mutatta a papírokat....úgyh most nagy a boldogság nálunk!

Még egyszer köszönöm a segítséged!

2010. dec. 23. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!