Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól döntöttem? Hogy tegyem...

Jól döntöttem? Hogy tegyem magam túl rajta

Figyelt kérdés
Tegnap este el kellet altatnom a kutyámat 4 éves volt kis tacsi kb 2 évvel ezelőtt meg alapították ,h vese daganata van akkor azt mondták max fél évet adnak neki nem volt semmi baja az elmúlt fél évben azonban véres lett a pisije azt gyógyszerel kezelték így szerencsére elmúlt neki aztán szegényem epilepsziás lett arra is gyógyszer kellet szednie de így egyáltalán nem volt neki rohama teljes jól volt a elmúlt 4 hónapban aztán csütörtök este hányni kezdet májkrémet evett előtte valószínűleg az jött ki belőle nagyon legyengült inni nem akart enni se így jobbnak láttuk ha látja az orvos elvittük meg utrahangozták és kiderült ,h a májára áterjedt a daganat az orvos szerint akkor alvadt vért hányt nem a májkrémet.. nem akarták elaltatni azt mondták pár hónapig meg tudják még hosszabbítani az életét de én azt mondtam ,h altassuk el a szívem szakadt meg de nemszeretem volna ha később olyan állapotba kerül amikor ár nagy fájdalmai vannak viszont mégis magamat hibáztatom ,hogy hogyan tehetem ezt vele meg

2012. máj. 26. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, voltam már ilyen helyzetben. Nekem kölyökkutyát kellett elaltatnom, és ott azért még nincs olyan erős kötődés, mint egy 4 éves kutya-gazda kapcsolatban. Gondolj arra, hogy lehet, hogy szenvedett, fájdalmai voltak, és most már nincsenek...ez még nagyon sokáig fájni fog neked is. Erre nincs orvosság, meg kell gyászolni, aztán majd lesz jobb is...

Ha meggyászoltad, próbálj meg új kutyust hozni a házhoz! Tudom, erre most gondolni sem bírsz, de nekem is, és még pár barátomnak is ez segített!

Együtt érzek veled...

2012. máj. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Jót tettél vele. Az a pár hónap csak szenvedés lett volna neki. Nem tudott volna teljes életet élni. Csinálj neki egy virtuális síremléket, a www.petmenny.hu-n, és gyújts neki naponta gyertyát. Ne felejtsd őt el. Biztos vagyok, hogy az a 4 év, amit veled tölthetett, az szép volt neki.
2012. máj. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzáfűznék, hogy ez 3 éve történt, de ha újra kéne döntenem, ugyanígy döntenék! Én is ostoroztam magam egy darabig, de ez majd elmúlik, ne félj! Letisztulnak az érzéseid, és belátod, hogy bár racionális, de jó döntést hoztál!
2012. máj. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együtt érzést van még egy kutyusom ő 7 éves nagyon szeretem persze őt is csak sajnos ő nem igazán kötődik hozzám azért is vettem a másik kutyát anno ő inkább szüleim kutyusa egyébként ők testvérek voltak keresi is a másik kutyát :(
2012. máj. 26. 08:13
 5/8 anonim válasza:
100%

Ne hibáztasd magad!

Lehet hogy fájdalmai lettek volna, és tényleg jobb így neki. Nekem tengerimalaccal volt ilyenem, és utána nagyon sokat sírtam. A lényeg, hogy emberek közé menj, hogy eltereljék a gondolataidat. Barátkozz, menj ki a levegőre, nekem is jót tett! :)

2012. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én egy fiatal cicával jártam ugyanígy, soha olyan dorombolós macskával nem találkoztam, ha csak ránézett valaki, már rázendített. Utcáról fogadtuk be. Egy idő után észrevettük, hogy fogy, de a hasa nagy marad, és fáj neki. Felutaztam vele 40 km-re az általam ismert legjobb állatkórházba, ahol megállapították, hogy folyadék van a pocijában. Mintát vettek belőle, kielemezték: fertőző hashártyagyulladás, gyógyíthatatlan. Elmondták, hogy néhány hónapig még elélhet gyógyszerekkel, de az altatást javasolták, mert mindenképp csak szenvedne... A vizsgálat alatt folyamatosan dorombolt, még a hasfala szúrása közben is, és akkor is, mikor a végső szurit megkapta (persze kettőt, az első a sima altató volt)... Még az állatorvosok is megkönnyezték, olyan kis kedves volt...


Szóval, ő is élhetett volna még pár hónapig, de pont azért engedtem el, mert szerettük, és nem akartuk, hogy hónapokig kínlódjon szegény a mi önzésünk miatt. A lehető legjobb döntést hoztad, még ha fájdalmas volt is. Sajnálom, hogy a te állatorvosod ragaszkodott volna a kezelés folytatásához, aminek ígyis-úgyis halál lett volna a vége (talán neki ez jól jött volna anyagilag), de örülök, hogy nem hagytad magad befolyásolni. Szerintem azért érzel lelkiismeret-furdalást, mert az orvos nem az eutanáziát javasolta, de ne hibáztasd magad, te mindent megtettél a kutyádért, és ebbe az is beletartozik, hogy el tudtad őt engedni, mikor itt volt az ideje! Javaslok neked egy filmet, az a címe, hogy A nővérem húga. Ugyan nem kutyás, de ha megtekinted, biztos könnyebb lesz utána a lelked... (film címét + xvid szót írd be a keresőbe, sajnos nem linkelhetek)

2012. máj. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönnöm mindenkinek sokat segítettetek ezzel is megpróbálok most a másik kutyámmal többet törődni hátha akkor hozzám is jobban fog ragaszkodni és az idő majd megoldja a fájdalmat..
2012. máj. 26. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy soha nem tudod túltenni magad a szeretett kutya halálán, de ez nem is nagy baj. Az iránta érzett szereteted egyik kifejeződése éppen az, hogy örökké emlékezni fogsz rá és fájni fog az elvesztése. Persze a fájdalom idővel majd enyhül, de ha igazán szeretted, soha nem múlik el teljesen.


Gondolj arra, hogy ő nem tudta, mi fog történni vele, békésen elaludt. Amúgy én mindaddig ellenzem az eutanáziát, amíg van remény a gyógyulásra ÉS nincsenek komoly fájdalmak, de a te kutyusod esetében egyik sem állt fenn.


Esetleg gyújts neki gyertyát minden héten a halála napján. Egy nagyon szeretett állatkámnak én már 13. éve gyújtok gyertyát minden héten. A fájdakmat nem mérsékli, de valahogy az az érzésem támad ettől, mintha még lenne közöttünk valami kapcsolat. Talán önbecsapás, de ennyit megérdemel tőlem.

2012. jún. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!