Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyára jellemzőek...

Melyik kutyára jellemzőek ezek a tulajdonságok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves leszek télen.

szeretnék egy nagy kutyát,nagy portára házőrzőnek kisebb kutyák pontosabban 2 puli mellé.

Rendszeresen sétáltatnám,suliba is szeretném vinni,gondoznám,sokat játszanék vele esetleg futnék is vele.

Szeretném ha őrizné a házat,fegyelmezhető lenne,nem lenne olyan nehezen kezelhető mint pl kau vagy kuvasz.

Én ezekre a fajtákra gondoltam:

főleg német juhász (ebből kan) vagy Tibeti masztiff (szuka) mert ugye az nagyobb darab kutya és abból szuka is van 50 kg körül,meg Tibeti masztiff kannal nem bírnék el szerintem még 16 évesen.

De tetszik még óriás schnauzer is.

Tibeti masztiffnak nagyon kemény vezető kell? mert azt ahogy olvastam elég jóindulatú kutya, olyan vezetés kell neki mint egy kaunak vagy mint egy leonberginek? azért nem mindegy,köszönöm.


2012. máj. 26. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Minek ilyen egzotikus fajták? A németjuhászt még megértem, bár mostanra eléggé túltenyésztették, nehéz lesz megfelelő ebet választani abból a fajtából. Magyar agár, komondor, belga juhászkutya. Én ezeket mondanám, meg esetleg még el lehet gondolkozni az erdélyi vagy lengyel kopón, de azok nagyon keménykezű gazdát igényelnek.
2012. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

egzotikus?

A tibeti masztiff egzotikus fajta?

értem,köszi

erdéliy kopó meg lengyel kopó azok házat is őriznek?

2012. máj. 26. 12:57
 3/9 anonim ***** válasza:

"A tibeti masztiff egzotikus fajta?"

Igen, ráadásul a pulik mellé nem is való, olyan kutyát keress amit össze tudsz szoktatni a jelenlegi kutyáiddal, masztiff nem ajánlott. Kopókat, agarakat, juhászkutyát nyugodtan beviheted a pulik mellé.


"erdéliy kopó meg lengyel kopó azok házat is őriznek?"

Kopókból vállik a legjobb házőrző, ezt hidd el nekem, csak nem való átlag állatartó kezébe. Túl makacs hozzá.

2012. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A bullmasztiff nem tetszik? A szuka 40–50 kg-ra nő meg. Tőld is függ, hogyan tudnád nevelni, mert kell hozzá tekintély, de azért nem káj.

Vagy hosszabb szőrű kellene?

2012. máj. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha kölyöknek hozza és megfelelően szocializálja akkor a masztiff is kijön a többi állattal. Csak ha már felnőtt, akkor nehezebb.
2012. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és az agár nem házőrző...
2012. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én pont azt hallottam hogy agár pont az hogy levadászná a kisebb kutyáimat ..
2012. máj. 26. 13:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Az agár nem agresszív kutya. Ha vadásznál vele, akkor valóban nem értené, hogy ha nyuszit tartasz, akkor ezeket miért nem lehet elkapni. Vagy a csirkéket. Ezeket kell félteni tőle. De más kutyákat nem bántana. Még csak nem is agresszív kutya. Egyszerűen csak nem való házőrzésre. Mert nem őriz.
2012. máj. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

16 évesen tibeti masztiff? Nem gondolnám...

A puli is tökéletesen örzi a házat,sőt egy puli is. Azokkal foglalkozz!

2012. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!