Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta való nekem?

Milyen fajta való nekem?

Figyelt kérdés

-Szeresse a gyereket

-Jól nevelhető, tanulékony fajtát szeretnénk.

-Legyen sportos de ne legyen hiperaktív. Ha kell tudjon nyugodtan "ücsörögni".



-Naponta 2 óra foglalkozás lenne a kutyával. (Hétvégén akár 4-5 órát is vele tudnék lenni. Minden nap lenne szellemi fárasztás is! Minden 2. hétvégén megyünk egész napos túrákra ahova a kutya is jönne velük.


Szeretném ha kis és közepes/nagy testű kutyafajtát is mondanátok.


Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat!



2012. máj. 27. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:

kistestűbe: uszkár (toy,törpe)

közepes: Beagle,Spániel(bár kicsit makacsabb fajta,de nem lehetetlen ha van egy keménykezű gazdi azért a családba)

Nagytestű: Golden retriever,Vizsla,Skót juhász,Németjuhász

2012. máj. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én ezeket a fajtákat javasolnám:

golden retriever

briard

puli

leonbergi

Szerintem ezek a legalkalmasabbak...

2012. máj. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Németjuhász,magyar vizsla,golden retriver,spániel,dog,husky,
2012. máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

kistestűnek, Westie vagy Francia bulldog

közepesnek, Beagle vagy Spániel

nagytestűnek, Bobtail, Golden retriver, Labrador

2012. máj. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Labrador,pitbull,amstaff,staffbull,vizsla
2012. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Itt mindenki mondani fogja maga kedvenceit, de szerintem még vannak nyitott kérdések. Amiket leírtál, szinte bármelyik fajtára ráhúzható sablon. Írd meg ide, hogy van-e kutyás tapasztalatod és mennyi pénzt tudnál áldozni a kutya etetésére havonta? Lakásban lenne vagy kertes házban kint tartanád? Milyen közös foglalkozásokra gondoltál a túrán kívül? Űznél-e a kutyával valamilyen sportot (agility,frisbee)?
2012. máj. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pitbull, Rottweiler, Németjuhász, ÉN ezeket ajánlanám! Vagy még lehetne beagle! DE ezekhez nagy falkavezérség kell ahogy mindegyik fajtához!
2012. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mindenképp ha kutyát szeretnél és ilyet akkor a boxer a megfelelő nekem is az van és hát sportos is aktív is meg minden egyéb!
2012. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mudi? Minden kitételnek megfelel, plusz más állatokkal is könnyű összeszoktatni. Közepes méretű, 10 kiló körüli, aktív, de csak ha munka van, egyébként békésen pihen. A gazdával való együttműködésre szelektálták, így nem olyan önfejű, mint pl. a beagle, husky stb. Hideget-meleget is jól tűri. Gyerekek mellé az alom nyugodtabb egyedeiből választanék.
2012. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Volt/van kutyám.


Volt már: Kaukázusi juhászkutya, Német juhász, Magyar vizsla, Komondor, Tacskó, Puli, + különböző keverékek.

Jelenleg egy Tacskó keverékünk és egy Pulink van. Melléjük keresnénk még egy társat.


Túrán kívül még járnánk biciklizni, túrázni + ha arra alkalmas fajta lenne akkor Agility.

2012. máj. 29. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!