Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen kutyafajta?

Ez milyen kutyafajta?

Figyelt kérdés

Szomszédnak is ilyen van, és sose tudja megmondani milyen kutyafajta.

A 3295-ös bejegyzés első képei (az a 4 sorozatkép a kisgyerekkel) ezen az oldalon, ott a kutya, aki érdekel!!! [link]


Valaki mondja meg, úgy szeretném tudni!

Köszi!



2012. máj. 25. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
valami labrador keverék.
2012. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én labradornak nézem.
2012. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Keveréknek tűnik, de szép :)
2012. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
A labradornak rövidebb és szélesebb a pofája. Ez retrivernek tűnik, csak rövid szőrű. Egyébként valószínűbb, hogy nem fajtiszta.
2012. máj. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Rákerestem a labrador és a retriver szóra is, hasonlít rájuk a szomszédé, csak vékonyabb.

Ó és hogy mennyi édes kutyafotót dobott ki a kereső! Jó nézegetni esti mese helyett! :-)

2012. máj. 25. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Olyan nincs, hogy labrador meg retriever. A labrador retriever egy kutyafajta.

Ha retrievert mondok, az olyan, mintha azt mondanám, szetter, Milyen szetter? Angol szetter, ír szetter vagy gordon szetter.

Tehát ha retriever, milyen retriever?

Labrador retriever, golden retriever, Curly-coated retriever, Flat-coated retriever, Chesapeake Bay retriever, Nova Scotia Duck Tolling retriever.

Remélem, érthető.

2012. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy tévednek a kutyás kategóriába, akik ennyire nem értenek a kutyákhoz?

Az egyik, amire gondolok az az, amit az előző válaszoló leírt (labrador retriever a fajta neve).

A másik 20:24-es: pedig elég valószínű, hogy fajtiszta, ugyanis nem hiszem, hogy van benne valami más faj a kutyán kívül. Az már más kérdés, hogy vajon fajTAtiszta-e. Szerintem nem.


Ezek elég alap dolgok, szóval szerintem, aki ezeket nem tudja az egyáltalán nem ért a kutyákhoz, de akkor meg minek ad választ? Vak vezet világtalant.

2012. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez még hagyján, de hogy a kutyának a gazdája nem tudja a fajta nevét??!?! Bár megértem, hisz szerintem is keverék...
2012. máj. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jól van ne veszekedjetek, nem múlik ezen semmi, ha nem rögtön tudom meg a jó választ!


A szomszéd nem egy modern ember, még nete sincs. A kutyát úgy fogadta örökbe valakitől, hogy ne altassák el a testvéreivel együtt. Fontosabb, hogy befogadta, mint hogy tudja a fajta nevét. Én meg kíváncsi voltam rá már régóta, persze szintúgy nem sok kutyafajta ismerettel...


Eddig azt hittem a labradorok nagyobbak, kövérebbek és hosszabb a szőrük.

Ha így rákeresek, a golden retriever hasonlít legjobban arra, akit labradornak hittem eddig.


A szomszédé akkor valami labrador retriever lehet tényleg, csak kicsit kerekebb, íveltebb a feje és nem olyan szögletes.

Köszi a segítséget!!

2012. máj. 26. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!