Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám beszokatni a...

Hogy tudnám beszokatni a kutyaházba?

Figyelt kérdés
1 éves jack russel terrier kutyusom most kapott egy kutyaházat, de nem akar belemenni. Játékért, kajáért bebújik, de csak úgy, hogy a hátsó lába kint van és ki is szalad belőle. Látom rajta, hogy érdekli, mert magától is be-be kukucskál, de ha beteszem kibújik azonnal. Pedig már saját fekhelyét is betettem neki, hogy érezze a saját szagát bent. Hogy tudom elérni nála, hogy bemenjen a kutyaházba és ott is maradjon, vagy ha azt mondom, hogy "helyedre", akkor oda menjen?

2012. máj. 27. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Lehet,hogy nem jó helyen van a háza.Próbáld meg,hogy átrakod valahova máshova a házát és próbáld meg kajával becsalogatni ha pedig bement nagyon dicsérd meg.Én a helyedre parancsot úgy tanítottam meg a kutyámnak,hogy mindig amikor enni adtam neki mondtam hogy "helyedre" és így kb 2hét alatt megtanulta.
2012. máj. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Kösd ki mellé úgy, hogy az legyen az egyetlen "óvóhely", ahová el tud bújni.
2012. máj. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Ki ne kösd! Azt erőltetésnek veszi. Hol van most a kutyaház? Mert lehet, hogy a bejárati ajtóhoz közelebb kéne tenned. Amúgy amit az első kommentelő írt, az tényleg jó praktika. Mindenképp magától kell, hogy bemenjen oda és kellemes dologgal kell, hogy társítsa.

Esetleg tegyél be még valamit, amin a Te illatod van. Vagy játsz vele sokáig, és ha kifáradt, csald el arra. Ha fáradt, hátha bent is marad. :)

2012. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

A házból jól lássa be a bejárati ajtót és a kaput is.

Most jó idő van, minek menjen be. Télen, ha fázik, úgyis be fog menni, nem hülye.

2012. máj. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A háza most a bejárattól 2 méteren belül van(ennél közelebb csak akkor lenne, ha a teraszra tenném fel) és belátja az egész utcafrontot belőle.
2012. máj. 27. 17:36
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
az én kutyámmal is nagy gond volt ez a házas dolog.. aztán úgy kezdődött hogy kinn volt az esőbe( meleg volt kb. 1 éve) és mondtam neki meg mutogattam hogy menj be ott jó lesz.. be ment ki jött ezt csinálta 5-10x mikor rá jött hogy ott nem esik az eső aztán bent pihent kb. 20 percet de azt is úgy hogy fél feje kinn volt.. aztán télen nem nagyon ment be.. csak kint feküdt le a házát nem használta majd jött a tavasz lenyírtuk és csoda történt mert egyszer csak azt mondtam neki hogy menj be aztán be ment kicsit simogattam ott.. majd már magától oda meg be és ott pihen ilyen még nem volt csak az elmúlt 2 hétbe most. magyarul szükség esetén be fog menni ne aggódj emiatt. nekem sokan mondták hogy ne foglalkozzak vele stb. nem is nagyon foglalkoztam csak kihasználtam a !szükség esetén! dolgot és végül egész jól megszokta.
2012. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!