Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lóg rajtam állandóan a...

Miért lóg rajtam állandóan a kutyám?

Figyelt kérdés
3 éve megajándékoztak két pici testvérkutyussal.Két fajtatiszta paoltapincsivel.Nagyon édes mackó pofijuk van,nem az az agresszív,mint általában.Az első pillanattól kezdve az egyik kutyus sokkal jobban ragaszkodott hozzám.A másik állandóan verekedni akart vele,de az a kis ragaszkodó kutyus a játék helyett folyton az én babusgatásomra várt.Érdekes,hogy senki máshoz a családban nem ragaszkodik ennyire.Pár év elteltével ellopták őket,de az egyik visszaszökött hozzám.Pont az,ameiylk annyira szeretett engem.Sajnos már csak ez a kiskutyus van nekem,a másik nem lett meg.De a mai napig imád engem.Amikor hazaérek suliból,egyből fut elém!Ha a gépnél ülök,vagy tanulok,eszek,akármi,állandóan a lábamnál van.Ráadásul amikor alszok,odabújik a lábamhoz,és csak úgy tud elszenderegni.Annyira aranyosan néz rám,mintha olvasna a gondolataimban.A másik furcsaság,hogy egyáltalán nem agresszív senkivel,mindenkivel barátságos,és nem ugat meg szinte senkit.Miért ragaszkodik ennyire hozzám?A Ti kutyátok is ilyen? 21/L

2012. máj. 28. 09:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nagyon aranyos kérdés! Főleg az, hogy furcsa, hogy nem agresszív senkivel. :) Ez a normális viselkedése egy kutyának. A kutya falkaállat, az agresszió egy elferdült viselkedési forma, bizonytalanságból, félelemből, kényszerből fakad, mert ezt az egy lehetőséget ismeri csak az adott konfliktus megoldására, elkerülésére. De még persze könnyen lehet, hogy a kutyád egy omega típus, eleve behódoló.

A kötődés és ragaszkodás séták alatt is fenn áll? Mert azért a kutyának két oldala van, ezt nem szabad elfelejteni. Az egyik az otthoni gazda centrikus eb, a másik a kinti, inger gazdag környezetben felélénkülő ösztönerős eb. Persze a normális viselkedés, ha mind kettő helyzetben közel azonosan kötődik és engedelmeskedik a gazdinak.

A legtöbben szenvednek azért, hogy elérjék, hogy a kutyájuk annyira kötődjön hozzájuk, ahogy te leírtad. Akik nem küzdenek ezzel, azok pedig nem is akarják elérni ezt az állapotot. Az alapjáraton, külön nevelés, tréning vagy egyéb dolog nélkül történő nagyfokú kötődés hihetetlenül ritka a kutyáknál. Én azt tudom mondani, hogy örülj neki, vigyázz nagyon a kutyádra, mert valószínű, hogy soha többet nem lesz ennyire ragaszkodó társad.

2012. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!