Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Rottweiler vagy Stafford...

Egy Rottweiler vagy Stafford az erősebb kutya?

Figyelt kérdés

NEM HARCRA ÉRTEM!

Hanem Futás,kötélhúzás,harapás,ugrás,meg ilyenek összesítése melyik az erősebb?



2012. máj. 28. 16:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

rottweiler szerintem...de ez sokmindentől függ...

milyen a kutya egészségiállapota,hogyan van nevelve,hogyan edzsik,milyen a mentalitása stb...lehet olyan eset is,hogy egy roti legyőz egy staffot de ez fordítva is megtörténhet

2012. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De mibe győz le? mondom nem harcra értem.
2012. máj. 28. 16:14
 3/16 anonim ***** válasza:
én se harcra értem...
2012. máj. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

hát nem tudom,de én szerintem rottweiler azért egy amstaff kan mondjuk 25 kg egy roti kan meg 45 kg is lehet.

és harapása is erősebb egy kicsit...

2012. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Erősebb a roti csak más jellem , nincs motivációja nem fog mondjuk lógni egy gumin 1órát mint egy staffi és nem fog erőlködni egy kocsi húzásán egy darab jutalomvirsliért vagy egy karvédő megfogásáért. Pont leszarja az ilyen értelmetlen feladatokat, nem is erre lett tenyésztve.Örzővédőn viszont sokkal erősebb a harapása mint egy amstaffnak ,ezt már mérték is műszerrel,de saját kutyaiskolás tapasztalatom is ez.És ha valami miatt bekattan ,iszonyat ereje van ,de ezt valódi ok tudja csak kiváltani.Az erőversenyeken nemhiába pitek ,amstafok nyernek ,nem feltétlen azért mert erősebbek,mint egy jóval nagyobb kutya, hanem mert motiválhatóbbak lelkesednek mindenért odateszik magukat olyan helyzetekben is ahol egy roti csak félgőzzel dolgozna..
2012. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Futásban szerintem az amstaff, mert tovább bírja szuflával.


Kötél/súlyhúzásban szintén az amstaff, mert motiválható.


Harapásban a rottweiler 1,5x erősebb.


Ugrás? Kb. egyforma.

2012. máj. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondjátok ha egy rottit ha kiakaszt valaki sokkal erősebb mint egy staff?
2012. máj. 28. 16:52
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy kiakaszt?
2012. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
bekattan ha így jobb
2012. máj. 28. 17:11
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
Sajátomból tudok kiindulni,kan roti 57kg ,ha nagyon bepörög alig lehet megtartani, de ez csak csibészelésnél fordul elő. Egyik karvédő betétjét elrepesztette már a segéd kezén. No meg sokszor kellett bunyóznia utcán ,mert rátámadtak szabadon lévő kutyák de ott is pillanat alatt földhözvág ,és lent tart nálánál nagyobb kutyát is.Németjuhászt egyszer konkrétan fához vágta,persze véletlen ,mert csak rázni akarta, hogy a lába nem ért a földhöz,pedig az a kutya is kb 40-50kg lehetett .Viszont úgymond "lovagiasan" harcol ,ha úgy gondolja a másik megadta magát elengedi,és ez mondjuk egy harci kutya ellen rossz taktika.
2012. máj. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!