Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagyhatom rajta a fojtónyakörvet?

Hagyhatom rajta a fojtónyakörvet?

Figyelt kérdés
Napi 2x45 percre szoktam vinni sétálni kopó/vizsla keverék kutyámat és a kennelben (ami elég nagy) szoktam feladni rá a fojtónyakörvet. A kennelene belül elég szemtelnül viselkedik, de amint felkerül rá a nyakörv és a póráz egyik pillanatról a másikra egy kis angyallá változik (na jó, nem szó szerint, de türhetőbben viselkedik). Kérdés, hogy rajtahagyhatom-e napközben is a fojtónyakörvet, mert egyre bonyolultabb rá felrakni, egyre inkább ellenkezik. Most 1 éves, 2 hónappal ezelőtt még le tudta szedni magáról, most már jobban belenőtt.

2012. máj. 28. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak pórázos sétákra mentek? Ha igen, az óriási gond, egy ilyen kutyának rengeteget kell mozognia. Meg merem kockáztatni, hogy még ez a napi másfél óra sem elég neki. Mennyit foglalkozol vele még otthon? Hogy szoktad szellemileg lefárasztani?


Én inkább a sorrendet tenném helyre. Csinálj néhány dominancia gyakorlatot pár hónapig, tartasd be vele a kiváltságaidat és ha valami szabályt megszegne, akkor büntesd meg hatásosan -nem fizikailag! És mindenek előtt egy normális kötődést is ki kéne alakítanod benne feléd. Addig minden reménytelen, míg ez hiányzik. Ha ezek meglesznek, nem lesz több ilyen gondod. Ha egyedül nem tudod ezeket megcsinálni, én javasolnám, hogy menjetek el egy tükör suliba. :)

2012. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy rajta hagyod a nyakörvet, nem oldasz meg semmit. Azon kell lenned, hogy bárhol legyen is,ne a kutya döntse el, viselkedik, vagy sem. Ha így folytatod, egy idő után nyakörvben sem fogsz vele bírni.
2012. máj. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, hogy nem oldasz meg semmit azzal, hogy rajta hagyod a nyakörvet! Az enyém is ilyen volt, alig tudtam feladni rá a nyakörvet mikor indultunk sétálni. Folyton elfutott, ugrált stb... Én úgy oldottam meg, hogy megmutattam neki a nyakörvet, és megálltam egy ponton. Oda hívtam magamhoz, megpróbáltam feladni, ha nem engedte, nem szóltam semmit, csak álltam ott tovább. Egy idő után rájött, hogy nyugodtan kell viselkednie, mert akkor előbb indulunk sétálni. Próbáld ki vele ezt, ha gondolod. A lényeg, hogy ő menjen oda hozzád, és ő "hódoljon" be neked! Te csak lény nyugodt és várj! Meglátod, hogy hamar rá fog jönni a dolgokra! :)
2012. máj. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Én egy pattogó kutyán nem merném rajta hagyni a fojtót, mert könnyen beleakadhat bármibe!

Miért nem neveled meg? Odamész a kennelhez, kinyitod az ajtót és testtorlasszal nem engeded ki a kennelből, amíg le nem higgad...amint kicsit lenyugszik, hátrálsz óvatosan, ha ismét kifurakodna, visszatolod testtel...ha nyugodtan vár, akkor odahívod magadhoz, leülteted és szépen ráteszed a láncot meg a pórázt.

A 2*45 perces pórázos séta nagyon kevés, főleg ha sokat van egyedül a kennelben. A nyughatatlan viselkedés a tipikus fiatal vizslákra jellemző kajlaságon kívül a mozgáshiány következménye is lehet!

Tényleg foglalkozz vele többet, sétáltasd-futtasd póráz nélkül, játszatok sokat a kertben, tanuljatok és akkor nyugodtabb lesz...fáradt kutya a jó kutya!!! :)

2012. máj. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!