Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak betegségtől mehet a...

Csak betegségtől mehet a kutya hasa?

Figyelt kérdés
Nem váltottunk tápot, nem kapott enni mást, mint eddig. Az étkezésében annyi változás volt, hogy kb 5 napja kapott egy fehér csontot, amin napokig rágódott és akkor a széklete is sokkal keményebb volt. Aztán elvettem tőle és tegnap óta megy a hasa. Azt hittem, hogy csak egyedi eset volt a híg széklet, de ma is egész nap ment a hasa. Lehet elmúlik, vagy vigyem orvoshoz?
2012. máj. 28. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha holnapra sem jön rendbe, vidd dokihoz. Pár hete az én kutyám is benyalt egy bélgyulladást.
2012. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jajj!:S Remélem rendbe jön! Pont holnap viszem kozmetikushoz, ami a doki mellett van, úgyhogy oda is beugrok vele. Viszont ha fertőző, akkor a kozmetikus is kilőve.:(
2012. máj. 28. 19:56
 3/7 anonim ***** válasza:

:S Hát igen. Nem tudom az enyém hogy kapta el, földről szedte-e össze vagy más kutyáktól. Minden esetre amíg meg nem gyógyult én nem vittem kutyasuliba.

Szerintem vidd először dokihoz, aztán kozmetikus.

Mennyire híg? Puffog is közben? Vagy csak trutyisabb?

2012. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Beszélgettem a párommal és kiderült, hogy valamelyik nap evett valami szeder féle fa terméséből, ami még zöld. Most eléggé gyanakszom rá, hogy ez lehet a ludas. Akkor is vigyem orvoshoz? Vagy egy ilyen gyomorrontás után mennyi idő, amíg helyre rázódik?


Egyszer hallottam, hogy "puffogott" közben (de szépen fejezted ki magad:)), de egyébként mindig kicsit messzebb volt és végzett mire odaértem. Egyébként te hogy tudod ilyenkor felszedni a végterméket? Én próbáltam kikaparni alóla a földet és azzal együtt felszedni, de kilyukadt a zacsi és kakis lett a kezem is.:S

2012. máj. 28. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én azt vettem észre, ha csak gyomorrontás, akkor nem olyan brutálisan híg a széklete és nem puffog közben :)

3. kakilásnál már rendbe szokott jönni.


Hogy van most?

2012. máj. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tegnap megint adtam neki csontot és ma megint keményet kakilt!:) Ha valami komolyabb baja lett volna, a csont nem hiszem, hogy segített volna. De javíts ki ha tévedek!:)


Köszönöm szépen a segítséged!

2012. máj. 29. 10:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor nincs baj szerintem se :)

Ilyenkor szoktam neki adni egyébként bélflóra regenerálót pár napig (Gastroferm Pet-et), ha nincs otthon esetleg, adhatsz neki Activia-t vagy ilyesmit.

Jah, igen.. Hát ilyenkor nem egyszerű felszedni a kakit. Összekotrom amennyire lehetséges és igyekszem minél többet felszedni, akár 2-3 zacskóval is.

Szerencsére nálam még nem szakadt ki :D

2012. máj. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!