Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik nagyon jártasak a kutya...

Akik nagyon jártasak a kutya nevelés témában! Van olyan eset amikor kezet lehet emelni egy kutyára?

Figyelt kérdés

Mindenkitől azt hallom, hogy nem nevelünk veréssel SOHA!

És még attól is aki aztán tényleg megverte 1x nagyon a kutyáját, mert úgy tanította meg neki hogy nem hagyhatja el a kertet soha.

Azt mondta hogy tényleg nem szabad verni a kutyát, de mégis meg kellett vernie, mert ez egy nagyon hatásos módszer, hogy ha kimegy a kapun, akkor egyből rácsapni, és bezavarni. És azt mondta azóta meg se próbált kijönni.


De most akkor nem értem...


Most van olyan eset, bármi, akár ha a kutya rámegy valakira, és harapdál egy embert, vagy akármi, van olyan eset, hogy szabad a kutyára rácsapni, ütni, vagy bármily módon fájdalmat okozni,?



2012. máj. 28. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
hát ha lehet akkor ne okozzunk neki fizikai sérülést de viszont "lelki" (pl. falkából kizárás) sokkal hatásosabb persze nem dűl össze a világ egy fenékre legyintéstől.. de amúgy sok iromány ír erről..
2012. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rángatni rángattam már meg,és sallert is kapott már,ez 2 alkalommal fordult elő,nagyon súlyos pofátlanságért.gazdára morgás,kajaféltés,ilyesmik.

Alapjáraton konkrétan verni egy kutyát sem szabad és nem is kell. Az erőszak a gyenge emberek nevelési eszköze.

Testi "fenyitést" (nyaknál rángatás,lenyomás a földre) inkább akkor lehet/bizonyos esetekben kell alkalmazni,ha a kutya pofátlan módon ledominálja a gazdáját,vagy ha agresszív viselkedést mutat. Ezeket csírájában kell elfolytani,igazából nem a fájdalomokozás a lényeg,hanem egyfajta testbeszéd,amivel azt mutatom,hogy én vagyok a főnök és meg ne próbáljon mégegyszer ilyet cisnálni.

2012. máj. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ennyire nem vagyok ellene azért. Erőltetett téma. Mindenki fújja, hogy hát nem szabad bántani a kutyát. Ne mondja már nekem senki, hogy nem legyintett oda a kutyának. Nekem a bántás, a verés ott kezdődik, hogy OK NÉLKÜL megrugdosom a kutyát, vagy valamivel nagyon megverem. Persze ilyet még soha nem csináltam. De az, hogy NEVELŐ CÉLZATTAL, a sulykot nem elvetve kap egy-egy sallert attól semmi baja nem lesz. Persze nem minden apróságért. Vannak fokozatok a pofátlanságban és a büntetésben is. Van amikor elég egy rászólás vagy egy nyakánál való rángatás, de van amikor kell egy kis oda legyintés, hogy kizökkenjen abból amit csinál.
2012. máj. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10%
Én is vertem már el jól egy párszor az ebeimet. Mégis ugyanúgy tisztelt engem, Istenként nézett rám, sose harapott meg. Mégis kapott elégszer, komisz korában.
2012. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit nevezel verésnek?

Ha azt, hogy a legkisebb vétségért fogják a szíjat és elpüfölik a kutyát akkor azt persze, hogy nem szabad.


Ha azt, hogy a kutya kap egy gyors tockost valamiért akkor azt szerintem nem tudod kikerülni.

A fő cél szerintem nem az, hogy olyat adjunk a kutyának, hogy az fizikailag tönkretegye vagy hasonló, csak akkorát, hogy abbahagyja az éppen aktuálisan csinált nem kívánt viselkedést.

2012. máj. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Módszertől függ. Én annak a híve vagyok, hogy a kutya ne azért ne szökjön el, mert jól meg lett verve, hanem mert nem akar. Azokra a problémákra is van ám más megoldás amiket általában veréssel, tockossal "jutalmaznak". Így tehát elkerülhető. Nem mondom, hogy én még sosem ütöttem a kutyámra, abban viszont biztos vagyok, hogy rosszul tettem, most már nem csinálnám. Vannak esetek, pl. amikor a kutya megőrül a postás látványától, és teljesen bedilizik, ugat. Ezt is sokan szokták veréssel orvosolni, ettől azonban csak teljesen összezavarják a kutyát.
2013. jan. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!