Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan vegyek yorkshire...

Honnan vegyek yorkshire terriert? Eger illetve Budapest közelében van jó tenyésztő ( a kutyára olyan 50ezret szánunk, törzskönyv nélkül)?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó ez a fajta kutya?Vagy nem kell, hogy mindenképpen tenésztőtől legyen? Mi a biztosítéka annak, hogy a szükséges oltásokat már tényleg megkapta? Mennyi oltás vár még rá, ha most 8hónapos és ezek mennyibe kerülnek majd?
2009. jún. 30. 09:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem yorkim van most 2 éves. 8 hetesen vettük őt Gödöllőn. Igaz 60 ezerért. Jó fajta kutya. Előre jelez, szereti az embereket. Nagyon játékos és pajkos. Viszont sok gond van vele. Bél és gyomor problémák de ez más fajtánál is van. 2 havonta kozmetikus. Tenyésztőtől vedd feltétlenül. Nekem mini méretű van. De ez teljesen mindegy. Ha most 8 hónapos akkor már minden betegség ellen megkellett hogy kapja az oltást. 1 évesen már veszetséget kap. És évente egyszer egy emlékeztető oltást. A veszetség elleni oltás 3000-3600Ft körül van.
2009. jún. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
törzskönyv az fontos ha nem szaporítótól akarsz venni egy keverék kutyát!!!tenyésztőtől veedd megéri www.olcsokutya.hu itt nézz szét mielőtt vásárolsz
2009. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
idegroncs,elmebajos,morgós,ugatós,problémás,beteges,túltenyésztett korcs,gyűlölöm de vegyél aztán hátha neki megy minden nagyobb kutyának vagy gyereknek! undoritó a 3 kilójával ugy ahogy van! vegyél egeret az is nagyobb nála!!! faszkivan már a sok yorkival!!! ismerek ugy 20at egyse normális! hajrá jóválasztás pláne ha te ugy értesz a terrierekhez mint a többi yorkis! gyönyrű egy dög öleldmá magadhoz azt a szőrt pfujjj nagyon gáz
2009. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Na idefigyelj te utolsó válaszoló barom. A yorki egy tündéri kutya, és tény hogy utálja a gyerekeket enyém is utálja és nem szereti a nagy kutyákat (kivéve a lányokat) És ő 2 kg-os. De azért az ilyen véleményed tarsd magadban máskor. Nem lehetsz vmi túl kedves ember ebből látszik. Különben is a kiskutyák ilyenek. Neked nem is ajánlom, hogy legyen kutyád egy ilyen szívtelen, piszkos szájú, szókimondó embernek na nem, még csak az kéne. (első válaszoló voltam). Kérdező ne hallgas az ilyen emberekre, a yorkie egy tündér kutya és nem egy gonosz fenevad.
2009. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja és ez a gáz amikor így lejáratod magad ezt elfelejtettem hozzáírni.
2009. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
anniyra nem érdekel mit gondolsz rólam,de a tündéri kis yorkidról épp most irtál le minden rosszat te szerencsétlen!!! épp most mondtad h nem szereti a gyerekeket,kutyákat stb... marha tündéri akkor nem? végülis viheted kutyás társaságba szocializálni nem sok sikerrel!!! jah csak h tudd van kutyám American Pitbull terrier a márkája! imádja a gyerekeket, a kutyákat lehet az kicsi vagy nagy,szereti az embereket és még nem morgott rá senkire emelett megvan több engedelmességi vizsgája!!(ő se szereti a yorkikat)PEACE :D:D:D
2009. jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
jah mégvalami annyira tájékozott vagy a kutyád fajtájáró,hogy azt sem tudod h nincs olyan h mini és extra mini yorki:D:D a szaporitók a genetikailag hulladék egyedeket adják ezen a néven reklám fogás ként,mert nem éri el a standard méretet,így ez a tenyészszemlén sem felel meg:D:D:D tovább szaporitani meg felesleges mert csak több betegségük lesz és azt adja,örökíti tovább míg ez egészen odáig vezet h életre képtelen utódok születnek egy idő után! számomra a standard yorki is az nem h az elkorcsosult alfajai! és ennyi!
2009. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ne a pénz számítson! Lehet, hogy az expresszen találsz 10e Ft-ért is, de egy éves korára egy tenyésztett yorkie árát kell majd ráköltened. Egy kutyát csak egyszer kell megvenni, ne a pénz és a távolság számítson, inkább gyűjtsetek rá még egy fél évig!

A tenyésztett kutya nem azért olyan drága, mert a tenyésztője k*rva gazdag akar lenni, hanem ennyi pénzbe kerül az, hogy egészséges, szűrt kutyát kapj!

A törzskönyv nem azért számít, mert neked kell-e vagy sem. A törzskönyv mind a tenyésztő, mind a te számodra egy biztosíték és eredmény, hogy a kiskutya egészséges, minden rendben van vele. Aki százezreket (vagy akár csak ötvenezret) szán egy kiskutyára, ne azon a 4500Ft-on spóroljon, amibe a törzskönyv kerül! KELL törzskönyv!

És ha tenyősztői yorkie-t veszel, közvetetten az állatvédelmet is támogatod, hiszen nem adsz teret és táptalajt a szaporítóknak, mivel nem támogatod a munkájukat vásárlással, így újabb elletésre való buzdításra!

www.olcsokutya.hu Itt mindent megtalálsz!

2009. jún. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Aha akkor a te kutyát egy talpig becsületes kis jószág az enyém meg egy fenevad. Hát ez van:) Neki is van kutyabarátja akiket szeret (fiúk). Lány kutyákat is szereti és őket nem is bántja ha még rá is morog.

Én maradok a yorkienál mert szerintem cuki és szép:) És sok mindenben jobb mint egy nagy kutya. PL: 70 km/h sebességgel is tudd futni. 40000 Hertzes tartomány vagyis az ultrahangot is hallja. Jó bennük hogy kicsik mivel így bárhová ellehet vinni könnyen. Nem nyáladzik. Talpraesett, éber, bátor, kitartó, élénk.

2009. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves 6. válaszoló! Nem is értem miért veszekszünk. A kérdező nem kiváncsi erre, és más sem.

Amúgy meg 2 fajtastandart van. A Brit és az Amerikai. Magyarországon mindenki csak így ismeri, hogy normál, mini, extra mini. Nem értem miért kell mindenbe belekötni:D:D:D YORKIE GYŰLŐLŐ!!!:@

2009. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!