Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan vegyek yorkshire...

Honnan vegyek yorkshire terriert? Eger illetve Budapest közelében van jó tenyésztő ( a kutyára olyan 50ezret szánunk, törzskönyv nélkül)?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó ez a fajta kutya?Vagy nem kell, hogy mindenképpen tenésztőtől legyen? Mi a biztosítéka annak, hogy a szükséges oltásokat már tényleg megkapta? Mennyi oltás vár még rá, ha most 8hónapos és ezek mennyibe kerülnek majd?
2009. jún. 30. 09:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A tk arra szükséges hogy lásd a családfát. Nem szükséges szerintem, de ha nem sajnálod azt a 10-ezer forintot kb pluszba akkor legyen tk-ja.
2009. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
nem mind1ik nagy testű nyáladzik,csak a laza állkapocs szerkezetű fajták,egyedk! a pit nem nyáladzik,mert erős állkapccsal rendelkezik! és nekem nem kell szeretnem egy fajtát mert neked az van,csak már annyi beteg,gyenge idegredszerű egyed van belőle h felháborít,igazság az leginkább h az ölebes gazdik elfelejtik nevelni a kistestű kutyákat "mert ő nem tud kárt tenni senkibe" de az h már 100méterekről majd megörül a kutyája ha meglátja mondjuk az enyémet olyan természetes dolgo h fel sme veszi! de ha az enyém morogna kikerekedne a szem és én lennék a felelőtlen gazdi! DE ÉN HA MÁR FELÁLL A HÁTÁN A SZŐR AKKOR IS SZIDOM! nem mint ezek a gazdik! és sajna itt lehet általánositani,mert kistestű kutyák tuljadonosai csekély része neveli a kutyát,gyerekként kezeli pedig TERRIER ami elég lényeges! és be kell látnod h igazat mondtam eddig végig! de z enem csaka yorkikra vonatkozik hanem westi,pincsi stb... én férfi vagyok szeretem ha egy kutya izmos és kemény,vizsont a keménység nálam ott kezdődik h egy kutya iszonyat kezes,és parancsra csinál mindent,nem pedig ott h neki megy minden kutyának. egy kutyát elrontani nagyon egyszerű JÓL felnevelni korántsem az és én szeretem a kihivásokat! TERRIERES vagyok én is előbb írtam nekem is van, Amstaffot is tervezünk kizárólag egy kennelből nem neveistek szeretem a terriert főleg ezt a 2 fajtát mert pont olyan természetűek mint én! :D:D:D
2009. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Oks, igazad van. Amúgy nem csak a terrierek a bishonok is ilyenek:)
2009. jún. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

jézusom. 70 km/ órával fut és hallja az ultrahangot? mi ez? denevérbe oltott angol telivér? mert biztos nem a yorki. gondolkodj már el, hát hogy tudna egy ilyen bolhafing 70-el futni? és hallani az ultrahangot... csak azért mert nagy a füle? vagy mi?

sajnos egyébként a pitbullos kollégának meg igaza van, sok pitt/staff és harci kutya sokkal normálisabb (természetesen ha jó gazdinál van, aki gondot fordít a nevelésre) mint a sok túltenyésztett, idegroncs yorki, akikre mindent ráhagynak, mert milyen cuki hogy morog meg a fogát csattotgatja. A magyar yorki standard pedig NEM ismeri a mini-extramini-ultramini-bolhaszar méretű kutyákat, szerinte a yorki mérete (idézem): "SÚLY: A testtömeg nem haladhatja meg a 3.1 kg-ot. (7 lbs)" tehát ha két kiló, akkor yorki, ha 1,5 akkor is yorki, semmiféle minilófaszról szó nincsen (és kötve hiszem hogy az angol standardban van). nekem egy egyszerű keverék kutyám van, aki szereti a kanokat-szukákat, mérettől függően, teljesen kezes. de tény, hogy ha már csak játékból morog, akkor is leállítom. mégis én vagyok a rosszmocsokszemét sétánál, amikor jönnek szembe az ideggyenge hisztérikus kis társasági kutyák, akik messziről hörögnek, meg tépik a pórázt, és az enyém meg szabadon van, és simán elsétál mellettük, de mindenki visít hogy fogjam meg, mert biztos meg fogja enni Fifikét/Nyünyükét/Mucikát.

úgyhogy NEM, a yorki szerintem sem olyan hűdejófajta. persze ha normálisan és következetesen neveled, azért nem reménytelen.

2009. júl. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nézz utánna és akkor okoskodj:D
2009. júl. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
www.gyemant-homoki.extra.hu Minden a Yorkiról!
2009. júl. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kutyatár

A yorkshire terrier

Varga Mónika yorki tenyésztő

Érdemes megvenni ezt a könyvet:)

2009. júl. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!