Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez bűzmirigy probléma lehet?

Ez bűzmirigy probléma lehet?

Figyelt kérdés

A kutyám az utóbbi pár napban (3-4) néha nagyon durván elkezdi a farktövét rágni, bolházni. Ma kifésültem bolhafésűvel (ez mindig kihozza ha van), de nem találtam semmit. Meg szétnyitogattam ott a szőrét is megnézni. Tegnap este kicsit szánkózott is. Tudom ez tipikus jele, de nagy ritkán csinált ilyet (mondjuk havi 2x-3x), így most sem lepődtem meg. De ez a vakarás durva. Hirtelen rájön és akkor oda kap. Meg ma délelőtt ahogy levittem kb méterenként leült. Ilyet még sose csinált.

Ha tényleg bűzmirigy, mennyiért nyomja ki az állatorvos? És mivel lehet megelőzni a további problémákat ezzel? Köszi :)


2012. máj. 28. 20:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Az tényleg igaz, ha egyszer kinyomják akkor utána mindig kell? (4éves lesz a kutya)
2012. máj. 28. 20:53
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, az lesz az, bűzmirigy. Nem, nem igaz, ez attól függ, hogy milyen gyorsan telik meg neki, lehet, hogy legközelebb 1 év múlva kellesz, de lehet, hogy 3 havonta. De ha eddig nem volt probléma, akkor nem hiszem, hogy ezután havonta kellesz majd nyomni.
2012. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggésben, hogy egyszer, vagy többször, ha nem ürül magától, akkor rendszeresen ki kell nyomni.

Kozmetikushoz ne vidd, sokszor nem szakszerűen csinálják.

Néhány ezerért végzi állatorvos.

2012. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet ez amiatt, hogy mostanában annyira keményet nem ürített? Pár napja még a hasa is ment (pedig kb. kölyökkora óta soha nem volt) és a tápot sem ette meg az utóbbi pár napban mert hát amiatt ugyebár keményebb a széklet.
2012. máj. 28. 21:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, amiatt lehet, mivel a keményebb széklet nyomja ki.


Az meg nem túl jó ha havonta pár alkalommal szánkázik, ez nem normális viselkedés.

2012. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon ritka, mondjuk egy hónapba 2x. De van, hogy ritkábban. Most délelőtt keményebbet nyomott, nem is vakarózott már egy ideje. Szerintem megoldódni látszik a probléma, de a napokban figyelek és akkor viszem orvoshoz ha van valami.
2012. máj. 29. 19:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy hónapban kétszer is sok. A kutya ideális esetben nem szánkázik. Nagyon ritka h esetleg kilógó székletet próbálnak meg így eltávolítani, de amúgy nicns rá ok. Ha mégis van, akkor azt meg kell nézetni.
2012. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, majd figyelem őt.
2012. máj. 29. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!