Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e büzmirigy probléma,...

Lehet-e büzmirigy probléma, ha a kutya megmorog valakit?

Figyelt kérdés
Őrző-védő fajta, és megmorogta az egyik ismerőst, aki azt javasolta, hogy vigyék el állatorvoshoz, mert lehet, hogy a büzmirigyével van probléma. A furcsa csak az, hogy a kutyán semmi olyan jelet nem lehet észrevenni ami ezt igazolná (nem büdös, nincs szánkozás, rendesen ürit stb. ) csak kiváncsi lennék, hogy ez valami ellenszenv lehet nála, vagy probálja a fölényét megmutatni, vagy a fennt emlitett büzmirigy. Délután visszük dokihoz, csak én a gazdi helyében feleslegesen nem boditanám ha nem muszály. Amugy meg jo fej nagyon.2 és fél éves, kan.
2009. dec. 14. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hát én ilyet még nem hallottam.. lehet csak nem volt neki szimpi az ember:)))
2009. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

bűzmirigy kinyomásához nem kell bódítani, egyébként szinte kizárt hogy ez a probléma. Így látatlanban azt mondanám, hogy egészen egyszerűen megpróbálta ledominálni az ismerőst, ami akkor szokott előfordulni, ha a gazdit védi...amiből pedig egyenesen következik, hogy nem a gazdi a vezér otthon. Nekem három dobim van de még soha senkit nem domináltak le, mert az a vezért dolga, tehát az enyém.


szóval ezen kell változtatni!


itt egy nagyon jó segédanyag: [link]

2009. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ő is dobermann, és én is inkább a dominanciára tippelek. Sajnos őt lefogni min. 4 ember kell, miota volt egy sérülése a hátso combjánál, nemnagyon lehet arrafele nyulkálni, pláne nem egy dokinak. Délután már okosabbak leszünk.
2009. dec. 14. 10:21
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Semmi összefüggést nem látok a két dolog között. Kivéve ha az illető épp a kutya fenekénél nyúlkált. Itt "csak" annyiról lehet szó, h nem szimpatikus neki az illető. Egyszerűen megoldható a dolog azzal,h addig elzárják a kutyát, míg ott a fazon.
2009. dec. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az is a dominancia probléma eredménye hogy le kell fogni.


a kutya fájdalomküszöbe nagyon magas, egy sérülés, vagy annak kezelése nem okoz akkor fájdalmat hogy az emlékként megmaradjon vagy félelem legyen belőle....pláne egy dobinál...


az enyémek többször voltak műtve, az egyiket tályoggal kezeltél, naponta le kellett szívni, mégis nyugodt ha a dokihoz megyünk.


Hidd el hogy ha ezt az egy dolgot megoldod az összes többi megoldódik magától!

2009. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az elzárást azért nem javaslom, mert ha Ő a vezér és meggátolod abban hogy téged védjen kialakul benne egy szorongás, és egyre veszélyesebb lesz, míg a végén már egyetlen idegenhez sem tudod majd odaengedni, mert mindenkit megtámad majd.


Kezelni kell a helyzetet, nem a szőnyeg alá söpörni.


Bármi problémád van szívesen segítek, írj mailt, nézd meg az oldalamat, én kifejezetten viselkedési problémák rehabilitációjával foglalkozom.

2009. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, valoszinü pont ezért a nagy utálat, mert csak akkor van elzárva ha az illető ott van.
2009. dec. 14. 12:11
 8/8 A kérdező kommentje:
sajnos a kutyusnak teljesen telitődve volt a büzmirigye, és be is gyulladt. Szerencsétlennek biztos fájdalmai voltak, azért volt agressziv. de mostmár jol van.
2009. dec. 15. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!