Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után hogy kell,...

Ivartalanítás után hogy kell, hogy kinézzen egy kan kutya sebe? Az nem baj, ha nyalogatja?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
azt hallottam, hogy baj, ha nyalogatja, mert a kutyanyáltól elfertőződik a seb.
2012. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a doki nem adott a nyakára olyan védőt,hogy ne nyalogassa,azt mondta,hogy rutin műtét
2012. máj. 28. 23:06
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Ha nincsenek külső varratok,akkor nem baj,ha nyalogatja.

(a kutya nyálásból régen gyógyszert is csináltak, nem fertőzi el a sebet.)

2012. máj. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De bizony elég nagy baj, ha nyalogatja, mindenképpen szerezzetek be egy gallért. Ha folyamatosan nedves a seb, akkor sokkal később gyógyul be. Nálunk is ez volt, az enyémen még gallér is volt, csak valahogy elérte a sebet, nagyon csúnyán begennyesedett, begyulladt, viszont amint rákerült a nagyobb gallér és nem tudta nyalogatni hamar begyógyult a seb.
2012. máj. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nem szabad nyalogatnia. El is fertőződik, meg akár nemcsak nyalogathatja, hanem rágcsikálhatja és akkor idő előtt szétrágja, mielőtt összeforrna. Valamelyik kutya nem rágja, azért nem adnak automatikusan az orvosok, kérni kell. (de az nincs a műtét árába benne)

A seb nekem műtét után közvetlenül így nézett ki:

[link]

De most már semmi nem látszik. A pukli is teljesen lement, kellett neki idő, még varratszedés után is ott volt. De most már nagyon szép sima, kinőtt a szőre is ott, mintha nem is lett volna ott semmi. :)

2012. máj. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól írták az előttem szólók, ne hagyd, hogy piszkálja, nyalogassa a sebet! A gallér igen kellemetlen a kutyáknak, de mégis hasznos (mire megtanulnak benne "élni" már le is lehet róluk szedni). Érdemes a sebet betadinnal kenegetni (nem a kenőcsös fajtával) többször egy nap, ilyet kérhetsz az állatorvostól is egy kis ampullával, úgyis vízzel kell felhígítani, és ez tisztítja a sebet, könnyebben begyógyul.
2012. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.ma megmutattam a dokinak a kutyust és megint azt mondta,hogy nem baj,ha nyalogatja.felszívódó varrattal varrta össze,nem tudom,hogy ennek köze van-e ahhoz,hogy nyalogathatja.egy kicsit be van gyulladva a seb,adott rá gyulladáscsökkentőt,amit négy napig kell adni a kutyusnak.
2012. máj. 29. 18:49
 8/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

A te kutyádnak csak belső varrata van, azaz, ha nyalogatja, rágja nem nyílik meg a seb, hiszen "kívül"nincsis bevarrva, csak belül. Oda nem ér akutya nyelve.

Akkor baj, ha nyalja, ha külsővarrat is van, de kan ivartalanításánál külső varratot már nem szoktak használni, legalább 10 éve. A zacsit nyitvahagyják, így ha nedvedzik az távozni tud.

Tehát igaza van a dokidnak, nem kell gallér.

2012. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
perzsen nem első vagyok, hanem második..
2012. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!