Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Josera/Orijen/Taste of the Wild?

Josera/Orijen/Taste of the Wild?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni, hogy neked a fent említett tápok közül melyikkel milyen tapasztalatod van?

Melyiket ajánlod?

Melyik a legjobb minőségű?

Melyik jó aktív, sportoló kutyának?

Melyiknél milyen változást tapasztaltál a kutyádnál?

Melyik a "legegészségesebb"? (Legkevesebb műanyag, káros szeméttel teli pakolt)?

Mi a különbség a 3 táp között? (Van esetleg valahol valamilyen összehasonlítás?)

Kérlek írj le a tápokról mindent, amit tudsz!


Nagyon köszönöm előre is! (Ár nem számít!)



2012. máj. 29. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Taste of the wild, ennek a legjobb a beltartalma. De az Orijen is csak egy kicsivel van mögötte.

Josera középkategóriás.

2012. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Maxitabi ***** válasza:
100%

A Josera a középnél valamivel jobb minőségű, nálam macskák ették egy darabig, minden rendben volt velük: szőr, végtermék.Most ők is már kb 2 éve Orijent esznak, gyönyőrűek és egészségesek. A kutya Orijent kapott (puppy) kiskorában, gyönyörűen fejlődött tőle, pedig nem munka vagy különösebben sportoló kutya. Minden oké volt vele, az árán kívül... Azt vettük észre, hogy jól hasznosul, kevés a végtermék (napi 2x egy, másfél kicsi zacsi), de a mi kutyánk elég sovány volt tőle= nem hízlalta, a szőre viszont szép lett.És minden hiedelemmel ellentétben nem lett a fehérjétől hiperaktív.. amúgy is az ...Szerintem a ToTW és az Orijen szinte ua-t tudják, ezekben nincs annyi műanyag, mert az amerikai előírások talán egy kicsit szigorúbbak is (a piacon meg a verseny miatt nehezebb ott helytállni).Abba nincs Josera, mert az német táp. De a beltartalmát mindegyik honlapján (magyarul is) meg lehet találni. A dogfoodanalysis oldalon mindkettő/ToTW és O/ 6 csillagos, a Mo-n kapható legjobbak.(ezeknél már csak a nyershúsos etetés lenne jobb (BARF), de azt Mo-n drágábban lehetne megvalósítani és elég macerás is.

Mienk most Acanat eszik, a gabonamenteseket, ajánlani tudom őket is, jók a tapasztalataink.Az Orijen gyárának termékei ezek is, egy kicsivel rosszabb a hústartalma65%.Sokak panaszkodnak azonban, hogy kutyáik nem bírják a magas húsfehérje tartalmú tápokat,(hasmenés, bélgyulladás) ezt neked kell kitapasztalnod.

2012. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem! Nagyon köszönöm a részletes választ, sokat segítettél! :)

Azt még meg tudnád mondani, hogy ehhez a 3 táphoz képest (szerinted) a Royal Canin hol helyezkedik el? A kutyám jelenleg ezt kapja, de szeretnék ennél jobb minőséget adni neki.

2012. máj. 29. 12:13
 4/8 anonim ***** válasza:
A különbséget már jól kifejtették, ezekhez képest az RC (fajtától függően) én a joserával tenném egy kategóriába. Ha a dogfoodanalysisen megnézed a TOTW és orijen 6csillagos, az acana 4 az összes Royal csak 2t kapott, viszonyítási alapnak szerintem ez is elég jó. Összetételben meg ég és föld. Persze joserából is van jobb meg rosszabb, úgy mint RC-ból, de az árukon és a reklámon kívül sok különbség nincs a 2táp közt.
2012. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a honlap infót, és a leírást, sokat segítettél! :)
2012. máj. 29. 14:55
 6/8 Maxitabi ***** válasza:
Szia, a kérdésedet megválaszolta előttem szóló.Igen, az RC talán Josera, v alatti szint. Ha megnézed az összetételét, nincs olyan részletesen %-ra leírva, mennyi hús??(baromfiliszt nem egyenlő baromfi húsliszttel...)van benne. Túl sok a gabona, -búza, kukorica a legallergizálóbbak.Nem halnak bele az állatok, de vannak jobbak is pl Platinum,Luposan, Belcando (nem mindegyik),Grau,Wolfsblut, dado,Almo Nature Holistic, Brit care,Exclusion.... Ajánlom, ha tudsz angolul v németül a külföldi fórumok olvasását, sokat lehet tanulni belőlük. Szomorú egyébként, hogy nálunk csak amerikai v kanadai tápot lehet jót kapni, mert azért áthajóztatni az óceánon enyhén nem környezetbarát...Az RC szinten van a Hills és az Eukanuba is.Megfizettetik velünk a hozzáadott ajándékokat, az állatorvosi továbbképzéseket is.
2012. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csak orijennel és taste of the wild-al etettem. Az orijentől hullott a szőre és elkezdett fogyni tőle. A taste of the wild nekem jobban bevált, de ez személyes vélemény. A kutyámmal nem sportolok aktívan csak néha, de jól érzi magát az izületei tökéletesek, fényes a szőre. Összetételileg a két táp elég jó, de szerintem a totw jobb de mondom ez csak személyes vélemény
2012. máj. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az infókat, tapasztalatokat, sok szeretettel várom a következőket! :)
2012. máj. 30. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!