Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szombaton megyek megnézni,...

Szombaton megyek megnézni, hogy melyik kölyök kutyát választom, hogyan fogom tudni következőkor, hogy tényleg az-e?

Figyelt kérdés
Most szombaton megyek kiválasztani a fekete-labrador kölykömet. Most 5 hetesek, úgyhogy 3 hét múlva fogom elhozni. Megtudom valamivel "jelölni", hogy én melyiket választom? Honnan ismerem fel 2 hét múlva? :)
2012. máj. 29. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

A kiválasztásnál érdemes a megérzésekre hagyatkozni. Biztos, hogyha eltöltesz közöttük egy fél óra órát, akkor ki fog alakulni, hogy melyik kiskutya tetszik neked és melyik kiskutyának tetszel te.

A tenyésztő meg tudni fogja, hiszen a fültetkójuk egyedi és egy jó tenyésztőnek amúgy sem darab-darab a kutyakölyök állomány.

2012. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ahonnan én hoztam a kutyumat, ott minden kicsinek más-más színű szalag volt a nyakában, innen tudtam, hogy az enyém a zöld. :) Én is 5 hetesen választottam ki az enyémet, így amikor visszamentem érte, megismertem a szalagjáról.
2012. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fül tetoválás már nincs (chip van helyette), de minden kiskutyát meg szoktak valahogy jelölni már a születésük pillanatában, pl. színes szalaggal a nyakán. Ez alapján meg tudod különböztetni, mikor érte mész.
2012. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A tenyésztő úgy is tudja, hogy melyik kiskutya melyik, emiatt nem kell aggódnod. Első ízben őt kérdezd meg, hogy melyiket adná oda inkább neked. Előfordul, hogy egy vagy akár több kölyköt megtart vagy bizonyos embereknek ad el tenyésztés céljából.
2012. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kövezzetek meg, de nem tenyésztőtől fogom vásárolni...nincsen szalagjuk tudtommal :-S

(Szülők törzskönyvesek)

2012. máj. 29. 14:27
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Jó állatorvost keress, nagy valószínűséggel szükséged lesz rá az elkövetkező 10 évben. Remélem lesz elég pénzed az esetleges komoly műtétekre és kezelésekre, mert ha a szülők nem szűrtek -és szaporítók ritkán szűretik a kutyájukat- nagy valószínűséggel lehet örökletes betegsége a kiskutyának is. És javaslom, hogy mihamarabb keress egy kiváló iskolát, sajnos gyakori az ideggyenge kutya a szaporítóknál, legalább amennyire lehet, próbáld kiküszöbölni a komoly gondokat minél hamarabb.
2012. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Én nem kövezlek meg, majd mások megteszik.

Vigyél magaddal selyem szalagot vagy 1-200Ftért lehet kapni extra pici állítható textil nyakörvet ami már jó rá és kérd meg hogy tegyék rá. Ha elég tisztességes akkor ráteszi és remélhetőleg nem cserélgeti.

2012. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell foglalkozni a többiekkel. Kedves kérdező mivel 8.hétben kapod meg a kölyköt biztos nem egy haszonleső szaporítóval van dolgod és gondolom rengeteget beszélgettetek,személyes találkozások stb mikor mellettük döntöttél. Nagyon kicsi arra az esély hogy öröklött betegsége vagy ideggyengesége lesz az utóbbi úgy is tőled függ hogyan neveled. Ha egy következetes eladóval van dolgod ő úgy is megfogja ismerni a kiskutyákat még ha neked ránézésre mind egyforma is:) De ha úgy jobban érzed magad vigyél nyugodtan egy kis szalagot és jelöld meg vele a kutyust vagy esetleg hívd fel és kérdezd meg, hogy ő hogyan szokta őket megjelölni. Sok szerencsét kívánok nektek:)
2012. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a kis macskanyakörvek pont jók a kiskutyákra.
2012. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

15:07

Köszi:)

Beszélgettem az állatorvos ismerőseimmel Az aggályaimról, hogy mi van ha így veszem a kiskutyámat, azt mondták, hogy "dehogy is valszínű", hogy örökletes micsodái lesznek a kutyának. Egyébként nem szaporító, akitől veszem a kutyákat, csupán most először kölykezik a kutyája.

2012. máj. 29. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!