Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám barnásat hányt reggel...

Kutyám barnásat hányt reggel és nem evett. Elvittem dokihoz ma kapott inyekciókat, meg gyógyszert. Kedélyállapota jó, morog, kaját őriz. Van ok az aggodalomra? Egy 2 éves yorki hányszor egyen egy nap? Én 2x etettem.

Figyelt kérdés
epehajtót és hányáscsillapítót kapott. Diétás kaját kell majd neki adni estére.
2009. jún. 30. 12:25
 1/8 baranyi kálmanné válasza:
60%
főzzé neki kamilla teát ha nem eszik egy nap nem lesz semmi baja,a kamilla tea fertőtlenit.
2009. jún. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
én kutyusom is reggel hányt. de nem kell szerintem aggódni, őket is megviseli a meleg. napközben enyémeim nem is esznek. ha tartósan fennáll ez a dolog akkor vidd el, de ha néha egyet-egyet hányik, nem gond. hiretlen eszik, meleg van.. :) gyógyszerek sem tesznek jó a kutyukáknak : aminek ki kell jönni hadd jöjjön :)
2009. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó de azért nem hánytathatom a kutyát egész nap. Állatorvos adta a gyógyszereket. Amióta hazajöttünk nem volt semmi, hál'istennek. Nem aggódok, remélem este eszik. A gyógyszert megmutattam neki és nagyon felkelltette a figyelmét lehet, hogy nem is kell erőszakkal letolni a torkán, hanem szépen megeszi. Köszönöm a válaszokat:)
2009. jún. 30. 12:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy két éves kutyának bőven elég naponta egyszer enni adni (este, az utolsó séta után, miután lenyugodott), pláne, hogy dögmeleg van, és pláne, hogy egy 2-3 kg-os kutyáról van szó.

Az se baj, ha nem adsz neki enni 1-2 napig (vagy csak a napi adagjának egy részét), különösen, ha rossz lesz az étvágya. Kiürül és kitisztul a koplalástól.

2009. jún. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg szokták azt is mondani, hogy fekete teát itassak a kutyával. Szerintetek az jó?
2009. jún. 30. 15:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Hányás után 12 órán át koplaltatni kell a kutyát, vizet is csak óvatosan, kb. két óránként egy csészényit érdemes adni neki. Ha a hányás nem ismétlődik, sovány, könnyen emészthető étellel lehet kínálni, eleinte kisebb porciókban. Ilyen pl. főtt rizs sovány csirkehússal keverve kb negyedrész hús és 3/4 rész rizs arányban. Ha a hányás nem ismétlődik továbbra sem, két nap után el lehet kezdeni fokozatosan visszatérni az eredeti étrendhez. Ha a kutyád 1 napig sem kér enni, az még nem gond.
2009. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, helyesbítek: ha a kutyád 1 napig nem kér enni, nem gond.:)
2009. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az orvos az alábbit javasolta. Diéta: főtt rizs, reszelt répa, csirkehús. Napi többszöri kisadagokban. Most már remekül érzi magát. Eszik, iszik, ugat, morog. Hamarosan megyünk sétálni és találkozik a barátival:) Köszönöm a válaszokat
2009. jún. 30. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!