Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malamut gazdik?

Malamut gazdik?

Figyelt kérdés
Akinek van ilyen fajta kutyusa, az írna róla valamit! Képet is küldhettek, és hogy hány éves, tapasztalatok ! :)
2012. máj. 29. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem volt ilyen kutyám,sajnos idén elpusztult. Lány kutyus volt,9évet élt,még kisiskolás voltam mikor kaptam ( mostmár lassan a gimit fejezem ) Mivel,hogy fiatal voltam,a tanitására nemigen forditottam sok időt,amolyan játszópajtásnak lett vásárolva. Persze apu amennyit tehette foglalkozott vele ( az alap parancsokat tudta ) Akkor a tesóm 3éves volt,tehát mindenképp olyan kutya kellett,ami állitólag kijön az emberekkel. Hát,ő mindenképp ilyen volt. Szinte olyan mint a macska,játékos,soha nem bántaná az embereket,kifárasztani szinte lehetetlen,napokat végigjátszottunk vele,úgy,hogy 1x sem hagyott ott minket.

Aztán,ahogy nőtt annál jobban élveztük egymás társaságát,pl volt olyan tél,hogy húzott minket szánkón,bitang erős kutya :)

Iszonyat nagy amúgy a mozgásigénye,igaz nekünk kertes házunk van,nagyon nagy,szóval volt neki helye bőven. Anyu az ilyen kert kedvelő,tele virággal nyáron a kert,szóval ő nemigen dijazta,amikor a kutyus elkezdte felásni a kertet ( amúgy ez nála valami szokás volt,mindig leásott ilyen nagyon mélyre,és oda bemászott,gondolom melege volt )

Enni azt szeretet,igaz soha nem is sajnáltuk tőle,mindig jó bőrben volt. Más állatokkal is jó elvolt,a macskákat kergette,de soha nem fajult el a dolog.


Én tényleg csak ajánlani tudom ezt a kutyát,gyerek mellé,kertbe ( nagyon szép mikor a természetben van ) szerintem nagyon jó döntés. Foglalkozni kell vele,szőrét kikefélni,mert az nagyon hullik neki. Én most nyáron 1 másik malamutot is beszerzek,remélem ezzel is minimum ennyi jó élményem lesz,mint az én régi kutyusommal :) Sajnálom,most lehet hülyének néz a kérdező,hogy mennyire odavagyok 1 nemlétező kutyáért már,de nálam ez ilyen szerelem volt már szinte :))



18F

2012. máj. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is malamutom van, tudom, hogy elfogult vagyok, de szerintem egy csodálatos, szépséges, okos lány kutya. Mondjuk nagyon elkényeztettem, olyan, mint egy cica. Olyan kis hercegnő típus. Nagyon lusta, de kajáért bármit megcsinál. Viszont sosem estem annyira túlzásba, hogy a fejemre nőjön. Most lassan 5 éves és eddigi életem legjobb kutyája. Bár volt előtte még egy nagyon jó kutyám, az is malamut volt... Nagyon büszke vagyok a kutyámra, mert bár sosem tanítottam, mégis mehetek vele sétálni póráz nélkül, jön velem. Nem azt mondom, hogy szólok neki, h lábhoz és odajön, de nem távolodik túl messzire, (habár folyton ő van elöl) és ha besétálok az utcaajtón ő is bejön. Mondjuk egy macska vagy fácán, stb elég hamar átírja a forgatókönyvet :DD De én így szeretem őt, hogy van saját egyénisége. Kétségkívül nagyon önfejű és nem mutatja nagyon ki a kötődését hozzám, úgy csinál, mint akit nem érdekel, de ha pl elutazok 1 hétre, utána nem tudja tűrtőztetni magát. Nagyon előkelő hölgyemény az én Mayám :)
2012. okt. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!