Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás a kutyám, adtok...

Allergiás a kutyám, adtok tanácsot tapasztalt gazdik?

Figyelt kérdés
Több hónapja szenvedünk vele, nagyon sok tápot is kipróbáltunk már, sajnos vizsgálatra nincs pénzünk, megkérdeztem az állatkórházat 60 e. ft. Csirkét kiiktattuk, mostmár atopiás allergiára is gondolunk.
2012. máj. 28. 20:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Allergiát sajnos csak megfelelő vizsgálattal lehet megállapítani.Kérj részletet, de az orvos nélkül csak tapogatózás lesz.
2012. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutya?
2012. máj. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ok, a csirkét kiiktattátok. Sokszor a kukorica is gond.

Próbáljatok csirke és gabonamentes tápot keresni.

Én Brit Care-rel etetek, nekünk bevált.

[link]

2012. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Argentín dog kislány, 1 éves.
2012. máj. 28. 20:37
 5/16 A kérdező kommentje:
A kukoricára nem gondoltunk még...az is lehet, vagy akár több is. Most 2 zsák eukanuba gyógytápot evett, nem javult....szombaton vettünk neki Happy dog tápot, kimondottan gabonamentes. Nem tudom mennyi idő kell, hogy javuljon....most augmentint szed.
2012. máj. 28. 20:40
 6/16 anonim ***** válasza:
Miért szedeted vele az augmentint? Az antibiotikumtól kikészül a tápcsatorna, tönkre teszi a normálbélflórát is. Allergia esetén egyáltalán nem hatásos, sokkal többet ártasz vele és semmit sem használ. Ha nem állatorvos írta fel, megfelelő diagnózis után, labor vizsgálatok erdményével a birtokában, akkor ne add a kutyádnak. Allergia gyanú esetén keress olyan fehérjét amit eddig még soha nem evett a kutyád. Pl. nyúl, vad, vagy hal. Azzal kezd etetni (megfelelő átszoktatás után), ha szünnek a tünetek valószínűleg a régi fehérjére volt allergiás. Ugyanez lehet a szénhidrát forrás esetén is (gabona, kukorica). Immunerősítésre is szüksége lehet és vitaminuokra, de megfelelő orvosi vizsgálat nélkül akár totálisan félre kezelheted a kutyát. Egyébként milyen tünetei vannak?
2012. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az állatorvos írta fel neki az augmentint, a 650-est, reggel 1 és este 1 szem 10 napig. E mellé még szteroidot, a prednisolont, napi 6 szemet....szerintem ez marha sok, így eleve csak 4 szemet adtam neki, kettőt reggel kettőt este, de már nem adom, mert félek, nagyon sok rosszat hallottam rola!

A tunetei: vakarozik elsősorban, nagyon jön a szőre, ahol vakarja magát sebes lesz, így alakult ki a bőrgyulladása...valoszínuleg erre kapta az augmentint. Elsősorban a nyaka kopaszodott meg, de a fején is ritka a ször és a fule mögött sebes. Régebben 5 honapja lett kezelve atkára is, azután teljesen rendbe jött, gondoltunk arra is, mi van ha megint atka. De az atkás kutya nem vakarja magát. Most elkezdtem neki adni az allegrát, mi van ha pollenallergiás, az is okoz ilyen tuneteket.

2012. máj. 30. 09:07
 8/16 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvos váltást ajánlok. Az én kutyámnak egyszerre van táplálék és mindenféle szálló por allergiája. Neki is hullott a szőre, foltokban kisebesedett és iszonyúan vakaródzott. Több hónapos gyógysamponos fürdetés, immunerősítés, eliminációs diéta után sikerült úgy rendbe hozni, hogy ma már teljesen tünetmentes. De csak gyógytápot ehet, gyógyszert és vitamint, Béres cseppet kell szednie élete végéig. Soha nem engedtem szteroidot adni neki, maximum külsőleg krém formájában alkalmaztuk, esetenként. Igaz ehhez kellett, hogy az ország leglelkiismeretesebb orvosához eljussunk. Ha érdekel a neve és hogy hol dolgozik, írd meg privátban.
2012. máj. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mi Miskolctol 40km-re lakunk. Most már egyébként szörtuszőatkára gondolunk, mert nem javul, hiába etetem gyogytáppal, nem változik semmit. A szteroidot abbahagytam. Tegnap felhívtam a dokit, mondtam neki, hogy kettőt szed reggel és kettőt este....erre azt mondta, hogy az bizony nagyon kevés, nyugodtan duplázzam meg....nem értem....tegyem teljesen tönkre? Mert ez leépítené a szervezetét, dehát én bíráljam felul az orvost????
2012. jún. 1. 08:06
 10/16 anonim ***** válasza:
Keress másik orvost. Mondd el neki a tapasztalataidat, kérj bőrkaparék vizsgálatot, mert valószínűleg demodexes a kutya.
2012. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!