Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az egyik kutya morog és...

Ha az egyik kutya morog és odakap a másiknak, amikor eszik és másik oda megy hozzá?

Figyelt kérdés
Természetesen nekem nem morog semelyik, gond nélkül odanyúlhatok a kajájukhoz, de az baj, ha egymásra morognak?
2012. máj. 29. 18:55
 1/7 QuestionMan válasza:
Hat bizonyos szempontbol normalis, mert hajtja oket a tulelesi oszton de ez olyan kutyakra szokott jellemzo lenni amelyek nem reg lettek egyberakva vagy valami es a masik szempont lehet hogy 2 him vagy 2 nosteny a problema(de szerintem korigalhato ez pl kulon kutyatal)
2012. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem baj ha morognak, köztük is megvan a sorrend. Nálam az öregebb van fentebb, a kicsi mikor idekerült sokszor bepróbálkozott és mikor nemvolt elég a morgás mint figyelmeztetés, oda is kapott neki a nagyobb kutyám. A kicsi megtanulta hogy nem mehet a nagy táljához mikor az eszik, de mikor a nagyobb otthagyja a tálját akkor ha marad benne kaja azt megeheti.
2012. máj. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Három kutyám van, egy szuka, egy kan és egy kölyök, aki kan, de úgy tudom ivarérés előtti korba még nem számít milyen nemű (javítsatok ki, ha tévedek) és mindegyiknek külön helyen van a tála és amikor tálba kapnak kaját és a táljukban eszik meg, akkor nincs baj.

Ez az eset úgy történt, hogy leesett egy száraz kenyér és nem vettem észre, de a kan elvitte, viszont a kicsi elakarta venni tőle (gondolom), és csak azt hallottam, hogy nagy morgás, egy vakkantás és a kicsi elkezd sírni. Valószínűleg csak megijedt mert, amikor hirtelen játék közbe elkezdenek ugatni a nagyok, akkor is sírva eliszkol.

Különben a szukától bárki elveheti a kaját és ő is elveheti bárkitől, kivétel a kicsitől (ő morog, először még engem is megmorgott, amikor elakartam venni tőle a csontot, de most már sikerült leszoktatni).

2012. máj. 29. 19:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gond, helyrerakta a kicsit a kankutyád következőleg majd nem megy oda kunyerálni hozzá.
2012. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 kutyám van :) Én úgy vagyok vele, hogy akár egy tányérból is képesek legyenek enni ha én akarom (meg is csinálják). Ugyanakkor nem lepődnék meg ha morognának egymásra, mondjuk még nem volt ilyen. Ha külön tányérból esznek akkor elvárom, hogy ne menjenek oda a másikhoz, amíg az eszik.

Amikor a macksám még kicsi volt, akkor odament az egyik kutyához evés közben, az pedig morgott rá és arébb lökte. Én nem bántam, a macska pedig azóta nem megy oda, de ugyanúgy barátságosak egymással :) Szóval szerintem amíg a kutya tisztel téged és nem bántja komolyan a másikat, addig nem kell aggódnod. Az is lehet, hogy a csak azért van mert még alakul a rangsor.

2012. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ezt egyszerűen megoldom: nem mehetnek oda egymáshoz. Mindenki tartsa tiszteletben a másik tálját, és nincs vita.
2012. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy amikor a táljukból esznek és nem viszik el onnan a kaját akkor nincs gond.
2012. máj. 30. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!