Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyánk. Ez olyan...

Viktor1998 kérdése:

Van egy kutyánk. Ez olyan agresszív kutya, hogy véresre marta a másik kutyánkat. Eközben született 2 kiscicánk. Attól félünk, hogy egy-két harapással kinyuvasztja a kiscicákat. Most mit csináljunk? Adjuk el a "dögöt" vagy a cicákat adjuk ajándékba?

Figyelt kérdés

#mag-rak-tár
2012. máj. 25. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Attól függ, melyiket szeretitek jobban. Én megválnék az agresszív kutyámtól, de ha a szívetekhez nőtt, akkor a cicákat ajándékozd el. Te ismered az állataidat, neked kell döntened. :)
2012. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Mitől agresszív? Nem lehet megnevelni? Az ivartalanítás segít az agresszión, bár ha már idősebb, lehet nem változtatna mérvadóan. Kutyasuli?
2012. máj. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Egy kutya sem születik agresszívan a világra.Ha agresszívvá válik akkor ez köszönheti a nem hozzáértő gazdinak.Az nem megoldás,hogy elajándékozod a kiscicákat,bár a lehető legjobb döntés lenne,ha a cicákhoz sem értenek a gazdik.

A kutya attól még agresszív marad.Ezt kéne valahogy kikezeltetni a kutyából,amíg nem történik nagyobb baj,mint például gyerekre támad.

Ha nem vagytok képesek a kutyát kikezelni az agressziójából,akkor el kell altatni.

2012. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Jézus itt is milyen válaszok...

Egyszerre megy fel bennem a pumpa és leszek rohadtul elkeseredett.


Ha nem vagytok képesek FELELŐSSÉGTELJESEN, NORMÁLISAN tartani az állataitokat, akkor MIÉRT TARTJÁTOK ŐKET?


Két szó:

Neveld meg.


Az nem kérdés, hogy "meg lehet nevelni?"

Ez kijelentés.

Igen, meg lehet nevelni.


Ha odáig fajult a dolog, keressetek fel egy tüköriskolát.

Ott rövid időn belül látványos változást lehet elérni.



NE Cesar Millannt nézz meg olvass, hanem tüköriskolába menj el.


Nem a kutya nem normális, hanem Ti - már bocsánat -, hogy hagytátok idáig fajulni a dolgot!

Méghogy dög!

Öregem, szégyelld magad, ahogy bírod.


Na. Ez volt a leszidás része.


Akkor ide is belinkelem....

[link]


10. résszel kezdd. 20 perces videók.

Érdekes még a 4. és a 8., de igazából az a legjobb, ha az összes részt megnézed.

(De semmit nem ér, ha nem mész el egy terápiára.)


És a félreértés elkerülése végett én nem tükörkiképző vagyok, semmi közöm a tükörmódszerhez, ott nem ilyen ideges emberekkel fogsz találkozni, nagyon kedvesek lesznek és türelmesek.

De én nem bírom ezt elviselni.

Ez nekem már sok.

2012. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

" ézus itt is milyen válaszok... "


Miért? Mi rosszat olvastál az előző válaszokban???Én nem olvastam semmi olyat amin ki kellene akadni.

Ha meg az a baj,hogy a többiek szerint nem jó ha egy kutya agresszív akkor a te válaszod sem tökéletes..

2012. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez a kutya egy foxi,mint a testvére.Száz módon próbáltuk fegyelmezni őt. Már 1 hónapos korában is ilyen volt.Nem mi vagyunk a gazdájaik,hanem a tesómék.Ők a másik tesómra bízta a telket aki állítólag nem foglalkozott velük.Itt rontották el.Addig míg nem ment a telekkel megbízott bátyám (volt olyan,hogy két hétig) pockokon,vakondokon éltek.Igaz hogy három hónapos korában hagyta őket először a tanyát.(DE akkor is fl évig kimentek dolgozni Angliába,mert itt rossz a megélhetés.)
2012. máj. 25. 19:33
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem én nevelem a kutyákat,hanem a mási bátyám.Csak véleményre voltam kiváncsi,hogy mit csináljon a bátyám.
2012. máj. 25. 19:37
 8/14 anonim ***** válasza:
38%

Az agyam eldobom.

Én hozok rossz hírt a kutyásokra?

És ne legyek a naponta érkező hasonló kérdéseken kibukva???

Amikor az ilyen emberek miatt van olyan rohadt sok ártatlan kutya, akit elaltatnak?

Én vagyok szemét, mert én látom, hogy hány kutyán nem tudunk segíteni???

A "gazda" nézi talán végig, ahogy berángatják az őrjöngve rettegő, maga alá pisilő 10 kilós kiskutyát altatni (altatás, de szép szó - ölés.), vagy azok, akik időt és pénzt nem kímélve addig harcolnak értük, amíg bírnak, de nem tudnak mindig csodát tenni, mert egyszerűen végesek a lehetőségeik???


Ti meg gyakorlatilag még buzdítjátok is, hogy rakja ki/ adja el viadornak/ vigye sintértelepre stb...

Nem tudom, feltűnt-e, hogy milyen gusztustalanul játszotok a kutyák életével!?


És van képetek azt mondani, hogy rossz fényben tüntetem fel a kutyásokat, és ejnye-bejnye, ne legyek már ilyen ideges!

Megpróbálnátok gondolkodni a kedvemért, vagy ekkora feladat elé még senki sem állított?



Mi rosszat olvastam?


"Én megválnék az agresszív kutyámtól..."

"Ha nem vagytok képesek a kutyát kikezelni az agressziójából,akkor el kell altatni."



És a legdurvább, hogy a kérdező neve alapján 14 éves!

És így áll az állatokhoz...

Elég sok mindent elárul róla és a környezetéről.

2012. máj. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

Már ne haragudj,de semmi értelme a kiborulásodnak.

Igenis altassák el,ha nem képesek a kutya agresszióját kezeltetni.Tudod nem mindenkinek van 10-20-30 ezer forintja kutyasulira vagy tükör valamire amit ajánlottál.

Mint ahogy olvastad is,nem a kérdező kutyája, hanem a testvére kutyája.

Még mindig jobb ha csendben elalszik,mint hogy éhen hal,vagy halálra fagy mert kidobták az erdőbe,

Ha meg elkeserít hogy minden nap viszik a kutyákat altatni,és képtelen vagy feldolgozni,akkor keres más munkát.Akkor nem való neked ilyen munka,ha így kiborulsz tőle..

Ha meg nem akarod hogy elaltassák a kutyákat,tessék megmenteni őket.Vedd magadhoz,fizess az orvosnak,oktatónak,bárkinek,és nevelj egy jó kutyát.Lelked rajta.

De ettől függetlenül nem volt semmi rossz a többi válaszban.

2012. máj. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Igen te. Nem azt fogják meglátni, hogy milyen okos dolgokat mondasz, hanem azt, hogy egy újabb idegbeteg őrjöngő (mondanám, hogy bocsi, de szerintem te is beismered) ember vagy aki az embereket semminek tartja. Hiába mondasz okosat ha nem tudod magad eladni.

Az őrjöngéssel senkinek sem segítesz. Nem tudod megmenteni a világ összes állatát, sem megváltoztatni a világ összes emberét. Emellett nem csak neked lehet igazad a Földön. Ha ezeket nem tudod elengedni, akkor örökre szenvedni fogsz.

Igazából saját magadnak mondasz ellent, mert hogy ilyen állapotban nem vagy jó gazda, azt tutira lefogadom. De a veszekedést úgy látszik most fontosabbnak tartod.

2012. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!