Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese gazdik?

Bichon Havanese gazdik?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kiváncsi,hogy milyen személyiség a Ti havanese-tek.

Köszi!:)


2012. máj. 29. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok múlik azon, hogyan neveled és mit engedsz meg neki. Az én kutyám egy az egyben olyan, mint én vagyok. Bár kétség kívül sok időt töltünk együtt. Nagyon inteligens, gyorsan tanul, de csak ha van hozzá kedve. Hamar rájön mindenre saját kútfőből. Hihetetlenül tud szeretni, nagyon vidám, de ha nem az történik, amit ő szeretne, megpukkad és mélabússá válik - kis akarnok. Egyébként kis vidám bohóc, nem lehet mellette unatkozni. Viszont lehangolódik, amikor egyedül hagyom. Imád a figyelem középpontjában lenni és szeret szájalni.
2012. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az havanesem egy 7 és fél hónapos kislány. Egyértelműen kamaszodik és most elég nehéz vele. De ez csak a tüzelése óta van így, és remélhetőleg hamarosan el is múlik.:)


Ő egy igaz kis bohóc! Még anyukámat is elvarázsolta, aki még a legkisebb állatot sem viselte el, nemhogy beengedje a lakásába. Most már ott tartunk, hogy a kutya nélkül haza sem mehetek látogatóba.:D Amúgy nagyon igényli azt, hogy vele foglalkozzunk, de képes lenne egész nap feküdni is, csak mindezt a lábamnál tehesse.:) Bár azt hallottam, hogy nem egy makacs fajta, de néha nagyon feladja a leckét nekünk, mert ha valamit nem akar megcsinálni, akkor nagyon akaratos tud lenni. Ha pl. nem kap a kajánkból, akkor képes sértődötten hátat fordítani nekünk, bár akkor sem megy el a lábunk mellől.:) Bárhova megyünk ő jön utánunk, ha hazajövünk, vagy csak közlekedünk a lakásban, akkor mindig kapunk egy-egy puszit a vádlinkra. Ezzel együtt nagyon okos kutya. Mindent hamar megért, az idő mindig azzal megy el, hogy kamatoztassa is a tudását.:P


Nagyon hatásvadász is egyébként. Pl. van, hogy tudja, hogy rosszat csinált és olyankor ha leszidom, akkor fülét-farkát behúzva mereszti rám a nagy szemeit, mint egy igazi rossz gyerek.:) Na ilyenkor haragudjon rá az ember, ha tud!:P


Azért ha valamit megkövetelek tőle, akkor azt tiszteletben tartja és bár feszegeti a határokat, ritkán lépi át. Nagyon értelmes, szeretnivaló kis gombóc, aki nélkül üres lenne az életem.:)

2012. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 VBeata81 ***** válasza:
Az én kutyusom egy kétéves kan. Imád lustálkodni, a nap nagy részét végigalussza. Nagyon igényli a társaságot, a család közelségét. A közelséget leginkább szó szerint kell érteni :))De játszani is szeret, jól megtépi a plüsseit, hozza a csipogós labdáját. Megadó, kicsit félénk kutyus, bár mostanában, hogy betöltötte a 2. évét, kezd kicsit "férfiasabbá" válni, és olykor próbára teszi a türelmemet.
2012. máj. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszii a válaszokat,irtó édes kutyák a leírtak alapján:)(L)
2012. máj. 30. 13:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyám lassan egy éves. Ha én felállok, ő is jön velem bárhova. Ha kinyitom a kaput, a mutatóujjammal mutatok felé és a marad parancsszót használom, ezáltal nem szökik ki. Illedelmes, izmos, de az biztos hogy mindent ellop. Tanulékony, de ha nincs kedve, akkor reménytelen. Ha játszok vele, akkor valamiért harap, de nem erősen csak kicsit, arról még lekell szoktatnom, de alapjában véve ajánlom mindenkinek, mert hűséges társad lehet sok ideig.
2012. júl. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!