Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdik mi a tapasztalatotok a...

Gazdik mi a tapasztalatotok a bichon havanese kiskutyákról? Milyen a természetük? Kis gyerekekkel jól kijönnek? (értsd:kb4-5 évesekkel) Milyen nehéz őket szobatisztaságra nevelni? Más kutyákkal/macskákkal barátságosan viselkednek?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm!
2012. márc. 15. 12:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Szőrükkel mi a helyzet? Milyen gyakran kell nyírni nekik? Kutyakozmetikushoz kell vinni vagy ott hon is elintézhető a nyírás?
2012. márc. 15. 12:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek 90%-ban a nevelésen, és nem a fajtán múlnak. A havanese alapvetően alkalmas a felsorolt dolgokra, de nem lesz autimatikusan ilyen, jól kell nevelni és tartani ahhoz, hogy olyan kutya legyen, amilyennek tervezték.
2012. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És milyen betegségekre hajlamos? Most egy néhány perce nyüszített egyett és összeesett a pelúsára.. nagyon meg vagyok ijedve nagyon gyorsan veszi a levegőt.. szoltam szüleimnek is de szt mondták nem kell orvoshoz vinno mert csak fáradt és mert olyan mint egy kisgyerek azért esett össze mert fáradt volt.. ezt mondták.. mi baja lehet szerintetek az lenne a legjobb ha elvinnénk orvoshoz? csak hogy ma még az is zárva van szoval nem tudjuk elninni.. micsináljunk?
2012. márc. 15. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Hívd fel a tenyésztőt, és kérdezd meg. Vagy az állatorvost, ügyelet ilyenkor is van.

A pelenkát meg jobb, ha elfelejted, ha szobatiszta ktuyát akarsz. Itt a négy napos ünnep, használd ki, legyél lent vele sűrűn és sokat, tanulja csak meg, hogy lent kell végeznie a dolgát.

2012. márc. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

havanese-m van :)

nagyon barátságos kutyák jól kijönnek mindennel és mindenkivel ,de ez a nevelésen és a szocializáláson múlik, következetesen kell őket nevelni és ami egyszer NEM az azután is NEM legyen,ha kamaszodik 6-7 hónapos kortól akkor meg különösen szigorúbban kell velük bánni ,mert könnyen átvehetik az írányítást, ugyan is feszegetik a határokat,

most 9 hónapos a kutyám ő most van a kamaszodó korában és eddig nem ugatta meg a gyerekeket meg más kutyákat ,de most már igen ,sokkal eréjesebben szólunk rá és most már kezd vissza térni régi barátságos önmagához :)

a kölyköknek rengeteg mozgás kell, szobatisztaság minden kutyánál azonos, ha 2 óránkét leviszed jó 2-3 hónapig utána szobatiszta lesz..

a mostani havanese-m előtt is volt egy, őt évente 2x vittük kozmetikába tavasszal és ősszel, ahogy hozzád kerül a kiskutya kezd el a fésüléshez szoktatni és a hisztit nem meg engedni, 2 naponta kell őket kifésülni és 4-6 hetente fürdetni..

a gyerekeknek meg kell tanítani hogy bánjanak a kutyussal ,egy kölyök még törékeny, a fogváltós idő szakon meg szeret harapgálni amit játékból tesz,de volt már jó pár sebem miatta ,hiába a tiltás csinálja,ilyenkor a gyerekekre figyelj oda,ha pofán vágják csak jobban "bevadul" ezt is kinövik 6-7 hónapos korra... most így hirtelen ennyi jutott eszembe ,de a tenyésztővel is beszélhetsz, én a tapasztalatomat írtam le amit én éltem át, bár úgy nézz ki hogy nekünk elég hiperaktív havanese jutott,mert ennyire hiperakítvat nem is ismerek(van pár havanese ismerősöm) de azért szeretjük :)

2012. márc. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!