Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire elfogadható ha...

Mennyire elfogadható ha valaki a kutyáját pórázzal veri? Nemrég láttam hogy egyik szomszédom láncos pórázzal verte szegény kutyát.

Figyelt kérdés

Nevelési célból tehette, mert nem fogadott szót, viszont attól még én majdnem elsírtam magamat. Szerintem azt hitte nem látja senki, úgyhogy el tudom képzelni hogy otthon min megy szegény kutya keresztül. Viszont azt is hallottam ha nem kézzel verik nem olyan megalázó nekik, de mondjuk összetekert újságpapírra vonatkozott ez, ami úgy nem fáj úgy. Majdnem oda kiabáltam de nem tettem, ezért gyávának érzem magamat.

Szóval a lényeg az hogy kérdem én, ez gyakori dolog lehet-e kutyásoknál, illetve mennyire viseli meg a kutyust?



2012. máj. 30. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha tényleg rendesen elverte vele, akkor a helyedben azonnal feljelentést tennék.


Ha viszont voltak valahol, és mondjuk egy erős inger miatt magas ösztönállapotba került, és csak figyelmeztetően kizökkentette a kutyát a pórázzal (1-2 odahúzással) ebből az állapotból, azzal semmi gond. Persze nem teljes erőből, csak úgy odacsípni vele egy picit, ami a kutyának nem fáj, de azért észre veszi. Néha én is szoktam ilyet csinálni, nagyon hatásos, igaz hogy szövet pórázzal, de ha mondjuk elkezd húzni egy kerítésnél ugató kutya miatt és másképp nem megy, akkor így szoktam kizökkenteni, és utána megjutalmazom, ha rám figyel és megyünk tovább.


Aztán jöhetnek a megkövezések, hogy ütöm a kutyámat.. :D

2012. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
szerintem nem verte, bár nem láttam. lehet, hogy csak kicsit megcsapkodta, hogy figyelmeztesse. mi is ezt szoktuk a lovakkal, megcsapkodjuk az orrát meg a fenekét, ha már ötödjére dob le a hátáról, hogy mostmár azért kapjon észbe. persze olyankor ugrál meg hőköl, de nem fáj neki.
2012. máj. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Volt már hogy rácsaptam a pórázzal a fenekére. Mindezt azért mert annyira rángatott hogy két kézzel sem bírtam visszatartani, gyakorlatilag ő sétáltatott engem. És már nem használt a "csak megrántom a pórázt hogy kizökkentsem" gyakorlat.

Adtam a fenekére a pórázzal, mindjárt tudta mi a helyzet.

Onnatól kezdve én sétáltattam őt és nem fordítva.


Figyi, még nem panaszkodott hogy megviselte-e. És nem, nem verem, de fegyelmezni kell. Csak akkor kap a fenekére ha mással már nem lehet elérni hogy viselkedjen. Mert nálunk a jutalomfalat mint olyan, nem vált be.

Itthon okos, tündi-bündi, szófogadó. Sétáláskor pedig néhanapján előjön belőle a dilis ördög.

2012. máj. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Egyik ismerősöm is ráütött a kutya orrára pórázzal néhányszor, mert a kutya sétáltatta őt. Mivel kézzel nem szabad ráütni egy kicsit sem, megmutatta a kutyának a póráz végét, és mikor húzott, rácsapott az orrára. Bevált neki, de ezt azért még nem nevezném verésnek.
2012. máj. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutya orra nagyon érzékeny, én azt azért nem ütögetném még így pórázzal sem, legyintés szintjén sem.

Mondjuk én az enyémmel versenyszerűen nyomkövetek, lehet azért vagyok ennyire érzékeny a kutya orrára... :)


Meg a kedves kérdező jó ha tudja: ami egy embernek fáj, azt egy kutya sokszor meg sem érzi, vagy fel sem veszi.

2012. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
77%

Alapból a verés nem túl jó fegyelmezési módszer, mert a kutyából félelmet válthat ki a rendszeres ütlegelés.

Én a pórázhúzásnál, illetve nem is, hanem a láb melletti pózból való előre mozdulást úgy tiltottam, hogy amint a kutya lapockája megelőzte a lábam, hátraarc...ma már csak hátralépek ilyenkor 2-3 lépést...de ha nagyon szórakozik a kutya, túlságosan kihívóan szemez a kerítésen belüli kutyákkal, akkor a póráz fogantyús végével egy kicsit szoktam az orra közepére legyinteni, de egyáltalán nem fáj, csak kizökkenti a kutyát!!!

Azt szoktam esetleg, hogy ha szabadon van a kutya, és nem reagál hívásra vagy fúj-ra, akkor a pórázt mellé-rá vágom, mikor hogy sikerül :D aztán odahozatom vele a pórázt és kioldom, megdicsérem :)

2012. máj. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
A póráz egy kötelék a kutya, és a gazda között. A kutya a pórázt mindig jó élményhez társitja, és biztonságérzetet ad neki. épp ezért egy iszonyatos nagy hiba pórázzal verni a kutyát. Már eleve a verés is az. lehet negativot adni a kutyának, de azt épp abban a pillanatban amikor a nemkivánatos viselkedés van.
2012. máj. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit megnyugtattak. Csak még mindig magam előtt látom ahogy többször is lesújt szegény kutyira, teljes erőből, mintha korbácsolná :( Szerintem rajta éli ki agresszióját a nő, mert fegyelmezésnek elég lett volna pár odalegyintés...
2012. máj. 30. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!