Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyának meghal a...

Ha egy kutyának meghal a gazdája/családtagja akkor a kutyának úgy kell viselkednie mintha nem történt volna semmi?

Figyelt kérdés

Valamikor írtam ki egy kérdést egy közeli családtagom meghalt és a kutyánk sokáig kereste és várta,hogy jöjjön.

Erre azt a választ kaptam,hogy ez nem jó mert falkavezérnek képzelte magát a kutya pontosabban felsőbbrendűnek az elhunyt családtagnál ezért aggódott a falkatagért mert az nem jött vissza.


Sokat gondolkoztam ezen és rájöttem,hogy ez óriási hülyeség ez már csak egy amolyan túlokoskodott dolog mert akkor pl. Hachikó is falakvezérnek képzelte magát és ezért várta a gazdáját éveken át?!

Meg ha bárki meghal akkor a kutya boldog lesz,hogy eltűnt a gazdája akihez mondjuk ragaszkodott?!Nem hinném.

De attól még nem biztos,hogy falkavezérnek gondolja magát mert egy kutyának is nagy változás ha eltűnik a gazdája akit mondjuk falkavezérnek tartott és ezt nem viselheti tétlenül, mi mást tehetne mint megpróbálná megkeresni?



2012. máj. 30. 21:25
 1/4 anonim válasza:

Ez érdekes , várom a válaszokat...

( Mi ez az alfa hím szöveg? Egy kutya szerintem igenis tud szeretni és ragaszkodni és ha mondjuk teszem azt az egyik családtagot nem látná többet hát mit tudna csinálni szegény megkérdezni hogy mi van vagy mi? max furán viselkedne de úgy sem értené meg mi van...)

2012. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kutya is gyászol, de azért idővel túllép rajta. Nyilván ha a kutya a falkavezér és úgy veszít el valakit, akkor a felelősségtudat miatt látványosabban jöhet ki rajta, de minden kutyát megvisel, ha elveszít egy családtagot.
2012. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden kutya gyászol!Van amelyik elöbb bwfejezi van amelyiknek tovább tart.:(

De az embernek kell segíteni neki, ha nagyon begubodzódik...Itt nem derül ki ki a falkavezér!A gyász természetes!

2012. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez egy hülye belemagyarázás,ezen az oldalon szeirntem amúgy is jellemző néhányakra,hogy minden kérdésnél a túlbuzgó szaktudásukkal akarnak csillogni,mindent túlmisztifikálnak... ez is egy ilyen agyszülemény lehetett. szerintem teljesen természetes,hogy egy állat "gyászol". Ettől függetlenül persze meglehet,hogy magát képzeli főnöknek de az biztos nem ebben nyilvánul meg.
2012. máj. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!