Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora gond ha nem volt...

Mekkora gond ha nem volt oltva a kutya?

Figyelt kérdés
tavaly találtunk egy kutyát..(akkor kb. 1 éves mondta a doki) elvittük egy orvoshoz meg megnézze van e benne chip.. nem volt megtartottuk de csak most kezdek igazán a gazdája lenni és foglalkozni vele.szegénynek ki esett egy év de most megpróbálok mindent be pótolni.. vissza térve a kérdésre most kb. 2 éves és semmit nem tudok a múltjáról.. ez milyen gondokkal járhat esetleg honnan tudom hogy kölyök korában megkapta-e a kötelező oltásokat? tavaly mikor elvittük dokihoz ő azt mondta hogy szerinte fajtiszta puli. nagyon megszerettem és most a család megbeszélte hogy akkor kézbe vesszük a dolgokat pl. oltások, higiénia, rendszeres séta,mozgás. hogyan kezdjünk neki? a múltjával(amiről semmit nem tudunk) kapcsolatba mit tehetnénk? oltásokat hogyan?
2012. máj. 31. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A doki is el fogja mondani, de most már semmit nem tehettek azügyben, ami a múltban volt. Kölyökoltásokat tök felesleges pótolni, kapjon évente veszettséget meg kombináltat, és viszontlátás.


A másikat meg nem értem, hogyhogy hogyan kezdj neki a kutyatartásnak? Csináld. Nem kell hozzá diploma :)

2012. máj. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

a második végül is nem kérdés hanem kijelentem hogy neki kezdek csak én hülye 1 évet elpazaroltam ..

én is erre gondoltam hogy a múlton már nem tudunk mit csinálni megkapja minden évbe a kötelező oltásokat és kész.

2012. máj. 31. 16:30
 3/15 A kérdező kommentje:
egyébként a "kötelező oltás" címszó a kombinált és a veszettség elleni oltást tartalmazza? elnézést hogy ennyire kezdő vagyok
2012. máj. 31. 16:31
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem, csak a veszettségoltás kötelező. A kombinált sajnos csak erősen ajánlott, bár az én fejemben az is kötelezőként szerepel.
2012. máj. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! még ma megyek és oltatom a "kötelező" oltást.
2012. máj. 31. 16:39
 6/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

A kötelező oltás a veszettség elleni oltást jelenti, amit évente kell beadatni egy adag féreghajtó tablettával együtt. Emellett a felelős kutyatartók évente adatják a kombinált oltást és 3 havonta a féreghajtó tablettákat, valamint havonta bolha-kullancsirtó cseppeket, vagy 5-6-7 havonta bolha-kullancsirtó nyakörveket.


Egyébként egy évig tényleg SEMMIT nem csináltatok a kutyával, csak volt a kertben, kaja-víz és jónapot???

2012. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
kaja-víz volt neki és volt hogy ki mentem játszani vele egy kicsit na de hogy naponta rendszeresével foglalkozzak vele az nem volt de ahhoz képest ül,fekszik,marad parancsokat megtanulta tehát volt vele foglalkozva csak nem úgy ahogy szeretném vagy ahogy azt kéne.
2012. máj. 31. 16:47
 8/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy már kötelező 3 (vagy 6?) havonta féreghajtani, csak hát ugye nem ellenőrzik.
2012. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
és ez a féreghajtás milyen dolog? vagy hogy zajlik? az orvos fogja mondani hogy csináljuk ezt is vagy csak ha külön kérjük? ezzel mit előzünk meg?
2012. máj. 31. 16:53
 10/15 anonim ***** válasza:

Tabletta formájában, szájon át történik általában, és bélférgek különböző fajai ellen jó. Védettséget nem ad, tehát az aktuálisan a kutyában lévő férgeket gyilkolja meg, és ha ürül is féreg a kutyából, akkor két hétra rá ajánlott megismételni a féreghajtást, hogy a kutyában maradt petékből frissen kikelt férgek is elhalálozzanak.

Ezt amúgy elég könnyen elkaphatja bármilyen ember is a kutyától, kisgyerekekkel élő kutyáknak havonta szokták javasolni, biztos ami biztos.

2012. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!