Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesztegnyei Angol Cocker...

Mesztegnyei Angol Cocker spániel kennelről személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Csak személyes véleményt szeretnék, abból lehet reális nézőpontot kialakírani a dolgokról, a "szerintem jó lehet" vagy "nem tűnik jó kennelnek a képek alapján"-okra nem vagyok kíváncsi.


Köszönöm! :)



2012. máj. 31. 18:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%

"ők családi célra tenyésztenek"

Igen, ezeket hívják szaporítóknak, csak a kutyák mennyiségét növelik, a minőséget nagyon nem. Ontják a kölyköket tucatszám, úgy, hogy a kutyák a standardnek sem felelnek meg. Vagyis mi a koncepciójuk? Semmi, minél több pénzt keressenek belőle az a lényeg.

"kennelekben vannak . Nem egy szobában."

Egy igazi tenyésztő nem kennelekbe zárva tartja a kutyáit, na persze, egy igazi tenyésztőnek nincs 30 kutyája.

A kölykök antiszociálisak, mert nem foglalkoznak velük, egy kennelben nőnek fel. Ezt a jó idegrendszert mire érted? Amelyik kutyát én ismerek innen egyik sem kimondottan jó idegrendszerű.

"Még egy pl: Lásd Bodza és Jaffa ,ha annyira rossz idegrendszerű ,és agresszív kutyát tenyésztenének ,akkor belőlük ,hogy a jó fenében lett terápiás eb. "

Gyakorlatilag bármilyen kutyából lehet terápiás kutyát faragni, ha elég kitartó az ember. Kb évi 100-200 kiskutyából amúgy sem nagy teljesítmény, ha van 2-3 jó idegrendszerű. Egyébként éppen tudom ezekről a kutyákról, hogy a gazdájuk megszenvedett a kiképzésükkel, annyira hiányzott a kölyökkori szocializáció náluk.

2012. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 gazdíí válasza:
11%
Nem tudom ,egyáltalán van tapasztalatod ,egy ilyen kennelből származó kutya iránt? Mert ameddig nincs addig a szavaid semmit nem érnek, ! És ha szaporító, ? akkor mi van akkor is élőlény és ugyan ugy lehet őőket szeretni. És ha nem kiállításra veszi akkor ugy is mindegy.!
2012. jún. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
17%
Nekem innen van az egyik kutyám.Én ajánlani tudom őket.Nézzük meg Bodzát és Jaffat kiváló terápiás kutyák és már több terápiás kutya is innen való.Tény és való sok kutyájuk van.De nézzük meg a Holdvári kennelt a kutyáik kiválóan szűrve vannak és Mesztegnyeiek.Igaz a holdvári már nem tenyészt de nagyon egészséges kutyák.Az én kutyám kedvencként és még a kiállításon is megállja a helyét.Aki nem ismeri őket személyesen ne ítélje el őket.Én nagyon is ajánlom.Mondom bárhol megállják a helyüket és van egy kis Rizibizi vérvonala is.
2012. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Szia! Én tőlük vettem a kutyusunkat, ki tudtuk választani, jól szocializált, családbarát kutyus lett belőle, akivel egészen kicsi korától foglalkoztak! Egészségügyi problémája nincs, gondozott állapotban hoztuk el. Egyébként választhatsz, tk-vel vagy nélküle kéred. A tenyésztő megbízható, kedves, minden kérdésedre válaszol, utánna is tartja veled a kapcsolatot.
2012. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
74%
Nekem személyes a tapasztalatom, immár 20 hónapra alapozva... Ha lenne kórlapja a Mesztegnyeis kutyámnak, ez állna rajta: labilis, depresszióra hajlamos, félénk, férfi emberek felé bizalmatlan, ami gyermekkorra vezethető vissza. Testileg egészséges, a harapása hibás. Abszolút egy gazdás, gazdi szeretete, hűsége példátlan. Mondjuk, az utóbbiak már nevelés kérdése... Sajnos, én a peches szériába tartozok, de ettől ugyanúgy lehet szeretni, csak némi 'speciális' törődést és több türelmet igényel. De, mindenki maga dönt, mit is gondol és mire esik a választása.
2013. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
17%
Uristen ezt a sok gusztustalan rosszindulatot amiből semmi nem igaz!!!! 4 éves a kutyusom akit tőlük vettünk,csodálatos egészséges,a csodájára járnak!!!! És személyesen náluk voltam,nagyon szép tisztaság van ott! Észosztó okostojások vajon honnan veszitek ezt a sok ostobaságot???? Tlán inkább konkurenciát sejtek! :)))) Bátran ajánlom ezt a kennelt!
2013. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
17%
Megdöbbentően rosszindulatú hozzászólók, ha csak egy kicsit is ismernétek a tenyésztőket, és a tőlük vásárolt kiskutyákat, nem írnátok ennyi felszínes zagyvaságot.Nekem is van Mesztegnyei kutyám kettő is, kitűnő egészségben, jól szocializálva.Felháborító, amikor nevüket nem vállalva egyesek azzal szórakoznak, hogy feltett kérdésre nem ismerve a valóságot, hülyeségeket írnak.Nincs olyan kennel, ahol foghibás kiskutyák ne születnének, hiszen élőlényekről beszélünk.A korrekt tenyésztő ennek tudatában enged is az árból, és ezt közli a leendő vevővel.A harapáshiba nem egészségügyi probléma!!!!!! Ragozhatnám tovább, de nem kívánok belemenni olyan kérdés és válaszolásba, amikor a beírogató azt se tudja mi a helyzet. Talán az elégedett gazdik véleménye számít, mert vagyunk egy páran.Az eltelt tenyésztői évek számítanak,a másodszor harmadszor visszatérő régi gazdik, akik újra a Mesztegnyei kennelből veszik a kiskutyáikat.Bodzát és Jaffát én is ismerem,kizárt, hogy Eszter "kínlódott" volna a tanításukkal.
2013. máj. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
88%
Nos nekem van egy 2 éves Mesztegnyei kutyám.Elolvastam a többi válaszolót is, igazából mindenki válaszában van némi igazság.Személyesen nagyon aranyosnak tűntek segítőkészek voltak és minőségű tápot kaptak.Megnéztük hátul a kenneleket, hát nem mondom, hogy tetszett az hogy az összes kutya be van zárva egy kis szűk kennelbe.Mi nem kiállításra vettük csupán hobby célra vásároltuk.Szépen cseperedett nagy igényt fordítottunk a nevelésére kutyasuliba is jártunk.1 éves korában előjöttek az egészség ügyi problémák.Térd ficamos.Sajnos a nevelés és a kutyaiskola mellett nem túl jó idegrendszerű kutya.Később fel kerestem a kutyám testvéreit is.Mint kiderült van még egy térdficamos köztük szintén nem túl jó idegrendszerrel.Agyon szaporítják a kutyákat rengeteg kölyök.Egyre rosszabbak lesznek...Lehet hogy ott van Bodza és Jaffa jó terápiás kutyaként, de az az alom sem most volt.Ma már abbana kennelben nem kapnál olyan kutyákat...
2013. aug. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Livair válasza:
24%

Sziasztok,

Szeretnék én is pozitívan hozzászólni a témához.

Nekem van egy majd egy éves Mesztegnyei spánielem. A világ legnyugodtabb kutyája, semmi gond nincs vele, kiegyensúlyozott, barátságos. Egészségileg eddig rendben van. Bármerre megyünk vele mindenki megdicséri milyen gyönyörű.

A tenyésztő segítőkész,kedves.

Én csak ajánlani tudom.

2013. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!