Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet abból valami gond, ha...

Lehet abból valami gond, ha az van egy kutyám ami sem a törzskönyvön sem az oltási könyvben nem az én nevemen van?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, akiről lemondott a gazdája. A probléma az, hogy ezt csak "szóban" tette. Eddig sem bánt túl jól vele, plusz most én tettem szívességet amiért befogadtam a kutyát.


Arra gondoltam, aláírathatnék vele egy tulajdonosváltási nyilatkozatot, hiszen mostantól az én kutyám és nem akarom, hogy pár év múlva visszakövetelje. Nincs valamilyen ok, amiért ezt neki muszáj lenne aláírni? Nem tudom, nem büntethet a rendőr vagy akárki, ha elkérik az oltási könyvet és nem én szerepelek benne? Hiszen nálam van egy kutya, ami minden papír szerint más tulajdona.


Nem ellopni akarom, a tulaj önszántából, hálásan adta nekem, de nem bízom benne. Túl gyorsan váltogatja a véleményét és elképzelni sem merem milyen hatással lenne erre a kutyára, ha két évenként rángatnánk ide-oda..


2012. máj. 31. 19:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

ma 06:03

Ma már az oltási is regisztrált okmány.

Szerinted pl egy chipszámmal ellátott oltásit csak úgy az új gazda átírhat sk a nevére?

2012. jún. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek! Mindenképpen megpróbálom elintézni a dolgot!
2012. jún. 1. 13:50
 13/14 A kérdező kommentje:
Sikerült, már papíron is az enyém! :) Köszönöm a segítséget!
2012. jún. 5. 11:29
 14/14 anonim ***** válasza:
Remek! Legyél jó gazdája !!!
2012. jún. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!