Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyám kutyája mindig megugat...

Anyám kutyája mindig megugat és morog. Mit lehetne vele csinálni?

Figyelt kérdés
Kb 3 éve lett befogadva az utcáról. Az első 1-2 évben próbáltam kedves lenni hozzá, néha megsimogatni, megetetni meg ilyenek, de mára már feladtam. Csak akkor ugat meg, ha anyám itthon van és éppen pihen vagy gép előtt dolgozik, viszont olyankor teljes tüdejéből ugat és morog. Az már más téma, hogy alapból is halálra idegesít.
2012. máj. 31. 20:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Az ilyen morgós, ugatós kutyával nem sokat tudsz kezdeni. Nekünk volt egy olyan kutyánk, amelyik nemcsak az idegeneket, hanem a családtagokat, azaz gyerekeinket, unokáinkat is mindig megugatta, sőt ha nem figyeltünk, meg is támadta (közepes termetű). Egyedül a fiamtól félt. Csak példaként említem: Egy kőműves dolgozott nálunk és a felesége olyan húst csomagolt neki, amit ő nem szeretett. 3 szelet rántott húst etetett meg a kutyával annak reményében, hogy utána barátságos lesz vele. Tévedett. A kutya utána is neki akart ugrani. Ha benne van a vérében, hiába a kutyasuli, hiába a foglalkozás. Ha idegesít, beszéld meg az anyukáddal. Lehet, hogy őt is idegesíti és csak egy kis biztatásra vár ahhoz, hogy más gazdit keressen a kutyájának. A mi kutyánkat egyébként tanyasi rokonok vitték el, náluk ő a "főudvarmester" és nagyon meg vannak elégedve vele. Lehet, hogy anyukád kutyája sem a neki való környezetben él.
2012. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A hozzáállásod már nem tetszik. Azt írod az első években megsimogattad NÉHA de már feladtad. Nem néha kell simitani, hanem ha olyan, akkor próbáld lekenyerezni. Amúgy nagyon magas lovon ül a kutyus, le kellene törni az imázsát. Ha nem megy,akkor oda kell adni olyan helyre, ahol dolga is lesz, őrizhet, terelhet, stb.
2012. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Úgy csinál, mintha támadni akarna, de nem támadna meg soha, mert fél. Szerintem mikor rám ugat, akkor anyumat akarná védeni tőlem. Szóval szerintem alapvetően nem agresszív, csak valami baj van a fejében. Anyumat biztos nem tudnám rábeszélni, hogy odaadja másnak, mert annak ellenére, hogy szerintem őt is ugyan úgy idegesíti, attól még szereti. Igazából a probléma nálunk ott kezdődik, hogy a kutya bent van a házban... Általában minden nap többször is felidegesít. Még fél éve rendszeresen összekaptak a másik kutyánkkal, de mostanában már nem. Persze kárt nem nagyon tettek egymásban, max pár karcolás.
2012. máj. 31. 21:04
 4/16 A kérdező kommentje:

20:56


Szerintem jó a hozzáállásom ahhoz képest, hogy alapjáraton nem vagyok oda a kutyákért. De ha azt is beleszámítjuk, hogy miattuk nem tudok egy napot sem eltölteni anélkül, hogy legalább egy párszor ne idegesítenének fel, és mégis próbálkozok, akkor szerintem már tényleg k.urva jó vagyok. 4-en élünk egy lakásban, és ebből hárman utáljuk ezt a kutyát, szerintem jó okkal.

2012. máj. 31. 21:14
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy kissé el van kényeztetve a kutya, és bevédi anyudat, mert azt hiszi, hogy az ő felelőssége megvédeni még tőled is.

Két megoldás van, az első és legfontosabb, hogy anyud és az egész család nézzen utána a falkavezérség kérdésének, képezzétek ki magatokat jó gazdának, és bánjatok úgy a kutyával, ahogy kell. Meg kell vele értetni, hogy nem az ő dolga intézkedni, de ez nem megy, amíg nem tudjátok, hogyan gondolkodik ő.

A másik pedig, hogy jót tenne a kapcsolatotoknak, ha sokat sétálnátok együtt, mindenki, az egész család. Így a kutya felfogná, hogy ti mind egy falka vagytok, nem csak anyud meg ő van, meg ti, mint "szomszédok". Ezáltal közelebb kerülne hozzátok, ami ugyan önmagában nem oldja meg a problémát, de rengeteget segíthet.

2012. máj. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos az utcáról befogott kutyákat nehezebb nevelni, mint egy kölyköt, mert már kialakult egy "személyisége", amit szintén ronthat a rossz körülmény, ahol előzőleg volt, az emberektől való félelem, agresszivitás, stb. Elsősorban anyukádéknak kell megpróbálni fegyelmezni a kutyát, és neked közelebb kerülnöd hozzá, hogy ne érezzen semmi rossz szándékot. engedd közel magadhoz, de vigyázz vele.

Ha csak akkpr ugat, amikor anyukád id ott van a közelben, lehet anyukádat akarja megvédeni, imponálni neki, hogy kiáll érte, védi. ha csak ilyenkor, akkor nem veled van a baja. próbálj neki kis falatkákat adni, simogatni, közel kerülni hozzá.

2012. máj. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
az anyukádnak kellene következetesen nevelni és fegyelmezni a kutyát, amit tehetsz ha figyelmebe sem veszed a kutyát, és felhívod az édesanyád figyelmét, hogy a kutyája agresszív, esetleg veszélyes is lehet másokra(ez az ő felelősége, nem értem egy anya miért veszélyezteti a gyermeke épségét?!)-ha egyedül nem megy az átnevelés lehet szakembert hívni!-
2012. jún. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

"4-en élünk egy lakásban, és ebből hárman utáljuk ezt a kutyát, szerintem jó okkal."-ezt csak most olvasom:)))

a kutya erről semmit sem tehet, de a vele élő emberek annál inkább, ha ti valójában egy család vagytok akkor mutassátok ezt meg a kutyának! neveljétek együtt, következetesen, egyetértésben!

a kutya is családtag, csak nem szeretne a családfő lenni ez a fő probléma!

2012. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azt írod a kommentedben, hogy 4-ből hárman utáljátok a kutyát és lakásban tartjátok. Ne csodálkozz, hogy így viselkedik. Ő is érzi, hogy nem szeretik. A másik dolog, hogy lehet, hogy ennek a fajta kutyának nem a lakás a természetes élettere. Jobb lenne neki egy nagy udvarban, ahol szabadon futkározhatna, ijesztgethetné a szomszédok macskáit és idegesíthetné ugatásával a szomszédokat. Lehet, hogy nektek és a kutyának is jobb lenne, ha találnátok neki egy ilyen helyet. Amit leírtál, annak alapján nem sok esélyt látok a kutya "átnevelésére".
2012. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

egyszerűen domináld le!

büntesd meg, és a büntetés alatt verést,sőt bántalmazást értek !

persze nem lapátnyéllel, vagy szívlapáttal, de a lényeg elpi.....od a kutyát és lám,megváltozik.

ilyen egyszerű.

persze van lassabb megoldás is, de az idődbe-pénzedbe,és sok energiádba kerül!

pl: falkavezérség átvétele, a kutya szocializációja,a kutya lefárasztása,stb!

de szerintem ,ez a kutya szarik rád,nem tisztel,sőt ő akar téged dominálni.

hát... ,te-tudod:)

2012. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!