Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csinaljak vele?

Most mit csinaljak vele?

Figyelt kérdés
a kis kutyám gilisztás lett,de tegnap adtam neki gyógyszert gilisztak ellen,és eddig nem is lattam a kakijaban gilisztat csak ma.Holnap veszek neki is meg a másiknak is tabletát ,de a kicsinek nem merem be adni,félek,h baja lesz ha holnap is kap tabit 1honapos a kicsi. egyébként amiota nallam van a hasa megy es hányt is 1x..félek hogy a gilisztakat én is elkapom
2012. máj. 31. 22:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha nem fogdosod a kiskutya székletét, nem fogod elkapni. Ha kijött a giliszta, az már döglött volt, vagy döglődik. Két hét múlva kell ismételni a féreghajtást, mert akkorra kelnek ki a peték, ha vannak még. A másik kutyát természetesen féreghajtanod kell.
2012. máj. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Namost, ha ürülnek belőle a férgek, akkor jó. Az első tabletta beadása után két héttel add neki a következő adagot, hogy az esetleg időközben petékből kikelt férgek is elpusztuljanak. Ha közben végig tömöd tablettával, az nem segít, sőt. Eleve amit tegnap adtál neki, az nyilván mára ér ki belőle, hiszen végig kellett mennie az egész emésztőrendszeren és még hatnia is kellett, az meg nem tíz perc. Szóval nyugalom.

Mindenesetre minden férgesedésre hajlamos állatot kezeljetek le most (kutya, macska), az a biztos. És remélem, megbeszélted a dokival a kezelését, egy 4-5 hetes kiskutyának nem lehet akármit beadni.

2012. máj. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy hányás-hasmenéssel mindenképpen dokihoz kell fordulni, egy ilyen apró kutyánál egyik sem természetes, és ha még férges is emellé, az végképp nem "majd elmúlik" dolog.
2012. máj. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát én mondtam neki h mennyi idös a kutyusom és egy nagy tabit kaptam amit a kutyam még nem bir le nyelni bele raktam a tejébe és ugy meg itta...
2012. máj. 31. 23:00
 5/16 anonim ***** válasza:
A tejébe? Remélem, nem tehéntejet adsz neki, mert akkor viszont ne csodálkozz, ha megy a hasa...
2012. máj. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
de a masik kutyusomnak is tejet adtam amikor ilyen kicsi volt és neki nem ment
2012. máj. 31. 23:04
 7/16 anonim ***** válasza:
Meg mondjuk én keresnék egy másik dokit, általában egy féreghajtó tabletta 10 kilós kutyára van, na most egy egy hónapos kutya biztos nincs annyi, max. a negyede kellett volna neki... Meg eleve milyen dolog, hogy nem világosított fel arról, hogy mit tegyél, ha férget találsz a kakájában... :/
2012. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen, némelyik kutya jobban bírja a tejet, a többi kevésbé. Pici kutyának nem szabad adni, biztos ami biztos, pláne ha még beteg is.
2012. máj. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
akkor mivel etesem meg?
2012. máj. 31. 23:09
 10/16 anonim ***** válasza:

Ne humorizálj, eddig csak tejet kapott és semmi mást? És gondoltad, hogy majd azon felnő, mikor 99%-a víz?

Babakutyáknak való tápot egyen, eleinte beáztatva (vízbe!), ha másképp nem megy. Lehetőleg ne teszkósat meg chappit meg darlingot, hanem valami olyan márkát, amit nem kapsz meg a sarki abc-ben meg hipermarketben, csak kutyás szakboltban.

2012. máj. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!