Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Találtam egy kukában 1...

SOS! Találtam egy kukában 1 kiskutyát. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Felfigyeltem a nyüszkölésre, amikor hazafelé jöttem a boltból. Egy fekete szemetes zsákba voltak becsomagolva, összesen 3 kölyök volt, de már csak ez az egy élt...

Hazahoztam magammal, de még sose volt kutyám, gőzöm sincs, mit kéne vele csinálni. Kibéleltem neki egy dobozt egy csomó puha, tiszta ronggyal, beraktam neki egy plüsst, ahhoz oda tud bújna, ha akar. Egyelőre oda tettem a radiátor közelébe, nem tudom, mennyire kell neki meleg, az anyukája mennyire melegítené, vagy egyáltalán mit kéne vele csinálni. Még nagyon kicsinek tűnik, a szeme sincsen nyitva.


Tanácsok?! Kit hívjak? Állatorvost? Hogyan, és mit csináljak, mit adjak neki enni, inni, és milyen időközönként?!


Segítsetek!



2012. máj. 16. 13:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Állatgyógyszertárban lehet kapni kutyáknak tejpótlót. Szemcseppentővel vagy fecskendővel meg tudod etetni. Nagyon fontos lenne, hogy gyorsan kapjon folyadékot, valószínű, hogy már hosszabb ideje a zsákban volt, biztos ki van száradva. Ha evett/ivott, egy szivaccsal vagy ronggyal törölgesd meg a fenekét meg a hasát (az anyja is ezt tenné), hogy pisiljen meg kakiljon, ha kell neki. Most ezek lennének a legfontosabbak. De a folyadék nagyon fontos lenne most minél előbb.
2012. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%
Nem akarlak elkeseríteni, de ha olyan pici, hogy még a szeme sincs nyitva, nincs sok esély rá, hogy életben marad, még szopiznia kellene :(
2012. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Akár vizet is adhatsz neki! (első voltam)
2012. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha még vak, az anyja nélkül nem valószínű, hogy meg fog maradni. Folyamatos felügyelet kell neki, szemcseppentőből kell etetni. A legjobb az lenne, ha szakemberre bíznád, vagy olyannak adnád, akinek a kutyája szintén nem rég fialt és be tudja fogadni, különben elpusztul.
2012. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Hívj állatorvost,mondd meg neki, hogy még nincs nyitva a szeme. Fog hozni tápot neki, amivel 2 óránként kell majd etetned.

Addig adhatsz neki fecskendőből kis cukros joghurtot.

(ne tejet, )

kell neki a meleg, akicsik nem tudják szabályozni a hőháztatásukat.

2012. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj, sokszor előfordul, hogy pl. császár után a szuka nem tudja szoptatni a kicsit, és mégis fel lehet nevelni tápszerrel
2012. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Szemcseppentő van itthon, vizet már kináltam neki, ivott is valamennyit, de eléggé keveset tudott inni szegénye. Viszont sokat nyüszög, meg mocorog. Az jó jel?
2012. máj. 16. 13:13
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából úgyanaz a munkád mint a csecsemőknél,a többit az állatorvos elmondja,gratulálok egy életre szóló pajtást kaptál ma!
2012. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Jaj, most jutott eszembe! Van egy ismerősöm, valójában a szembeszomszédom, neki alig 4 napja ellett a kutyusa. Tacskó kutya, ha jól emlékszem, a szomszéd azt mondta, 5 kölyök van. Megpróbálhatom akkor esetleg odavinni, hátha befogadja?
2012. máj. 16. 13:14
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Az sokat javítana a kölyök esélyein.
2012. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!