Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma reggel találtam egy kullanc...

Ma reggel találtam egy kullancsot a kutyámban, élt még, sikerült élve is kiszednem belőle, de már jó nagy volt, megszívta magát, ha ne adj Isten fertőző volt, akkor mennyi idő után látszik valami a kutyán? Mik az első tünetek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy nap kb.

Bágyadt nincs kedve sétálni, nem eszik, hány, hasmenése van.

Akkor AZONNAL állatorvos.

Az én kutyámat egy ilyen kis gyökér kullancs vitte el.. azért mert nem tudtunk hozzá csak hétfőn (szombatról) állatorvost hívni.. mert egyik sem jött ki.. :(

http://www.youtube.com/watch?v=ZfRpAvOxTlA

2012. jún. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Idős kutyáról van szó, tehát nem túl aktív, ha bent van a lakásban, nem a kertben, szinte csak alszik. De figyelni fogom. Nem tudom mikor mehetett bele, kb kiskörömnyi mérető lehetett, de nem volt teljesen felfújva, inkább lapos volt :S nem tudom ez mit jelenthet :(
2012. jún. 2. 08:14
 3/5 anonim ***** válasza:
az én ismerősömneka kutyájában fertőző kullancs volt deki tudták gyógyítani:)
2012. jún. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legszembetűnőbb tünet a bágyadtság. Ha ezt nehezen vennéd észre, akkor étvágytalanság, sok vizet iszik (a láztól), esetleg véreset pisil vagy véres hasmenése van. Általában 3-4 nap alatt jön ki, de azén kutyámon például a kullancs kiszedésétől számított 14. napon jelentkezett. Ne aggódj, most már a legtöbb, amit tehetsz, hogy figyelsz. És ha észleled a tüneteket AZONNAL orvos. Minden perc számít, az élete múlhat rajta. A lappangási idő 2 hét.
2012. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2012. jún. 2. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!